Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kriminalisté zajistili tři varny pervitinu

date_range 28.Úno, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Organizovanou skupinu jedenácti toxikomanů odhalili v těchto dnech vsetínští kriminalisté. Policisté provedli čtyři domovní prohlídky, při kterých zajistili tři varny pervitinu. O nejrozsáhlejším případu na Vsetínsku za poslední tři roky informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Přistihli jsme hlavního výrobce pervitinu, třiatřicetiletého Vsetíňana před několika dny bezprostředně po výrobě drogy v jednom vsetínském bytě. Kolegové na místě zajistili jak samotnou varnu, tak i 12 gramů pervitinu," uvedla mluvčí.

Zadržený vařil pervitin od počátku loňského roku, většinou dvakrát týdně. Výroba probíhala zásadně v nočních hodinách v některém z pronajatých bytů jeho kamarádů ve Vsetíně. Za tuto službu jim pak dával několik dávek pervitinu. „Pokaždé vyrobil kolem 10g drogy, kterou sám užíval nebo dál distribuoval. Měl dvacet stálých odběratelů. Pervitin přitom užíval už od svých 16 let," upřesňuje Javorková.

 

ilustrační foto St.Fuks

 
Tento muž už byl za toxikomanii už v minulosti odsouzen. Z policejní stanice teď putoval přímo do vězení, na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Nebyl však jediným výrobcem pervitinu v této kauze.

„Pervitin vařil i čtyřiadvacetiletý Vsetíňan, který hlavnímu výrobci občas pomáhal. Vylupoval tablety léků nebo chystal louh. Někdy vařil i sám. Na výrobě se podíleli i další osoby, například dovozem léků potřebných k výrobě ze Slovenska," pokračuje mluvčí. Jeden z podezřelých jezdil jednou týdně taxíkem pro léčivo do Trenčína nebo Dubnice nad Váhom.

Policejní komisař sdělil obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy prozatím dvěma ženám a třem mužům. Dalším šesti podezřelým bude sděleno obvinění v nejbližší době. Hlavnímu výrobci hrozí až desetileté vězení. Ostatním pět let.

„Za loňský rok evidujeme na Vsetínsku 59 případů na úseku toxikomanie. Objevili jsme 8 varen pervitinu a tři pěstírny konopí. Konkrétně jsme při realizacích zajistili 31,5 gramu pervitinu a 6,5 kilo marihuany. Dále 79 lysohlávek a 4 kusy LSD," dodala Lenka Javorková.

 
-red-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA