Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Křižovatku Sychrov u Valašských Klobouk čeká stavební úprava

date_range 21.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Křižovatka Sychrov - příjezd od Valašských Klobouk. Foto: redakce

Snaha o zvýšení bezpečnosti chodců i motoristů je důvodem k rekonstrukci křížení silnic III/4942 a 4943 v lokalitě Sychrov na okraji Valašských Klobouk. Ředitelství silnic Zlínského kraje zde upraví křižovatku a zhruba 300 metrů silnic, město se postará o obrubníky, výstavbu chodníku a nových autobusových zastávek.

 

Stavební úprava bude spočívat v obnově krytových vrstev vozovek v tloušťce 100 mm včetně lokální sanace. Šířka vozovky bude sjednocena mezi obrubami na 7 metrů, v úseku bez obrub bude zpevněná plocha vozovky široká rovněž 7 metrů, s normovým rozšířením ve směrových obloucích.

 

Rozlehlá křižovatka se usměrní a zpřehlední

 

Součástí stavby bude usměrnění rozlehlé nepřehledné křižovatky. Přebytečné zpevněné plochy budou rekultivovány. Lokálně rozšířen bude pravý jízdní pruh, aby umožňoval odbočení těžkých nákladních vozidel do areálu, ve kterém sídlí firmy. V rámci stavby dojde k obnovení propustku pod silnicí. Odvodnění povrchu vozovky bude zajištěno podélným a příčným spádem. Bude obnoveno svislé a vodorovné dopravní značení.

 

Na místě již probíhá výstavba chodníků. Foto: redakce

 

Souběžně se stavbou ŘSZK bude probíhat stavba zajišťovaná a financovaná městem Valašské Klobouky. V rámci stavby tohoto investora bude vybudován chodník podél silnic, místo pro přecházení, bude zřízen nový zelený pás mezi chodníkem a silnicí III/4943. Město položí betonové obruby podél silnic, zajistí terénní úpravy za obrubou a za chodníkem, stavební úpravy připojení účelových komunikací a sjezdů k silnici včetně jejich odvodnění a příslušného dopravního značení.

 

Práce budou probíhat za částečné uzavírky

 

Stavební práce a dopravní omezení budou zahájeny začátkem července a ukončeny do 31. října 2022. Budou probíhat za částečné uzavírky po polovinách vozovky s řízením dopravy pomocí světelné signalizace.

 

Začátkem července mají také začít práce na novém mostě u Vrbětic. Tady bude silnice zcela ozavřena a objízdná trasa povede přes Haluzice a pro nákladní vozidla přes Brumov-Bylnici, více ZDE.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA