Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Krizový štáb řešil nouzové zásobování vodou

date_range 27.Zář, 2016 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 23. září svolala starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková cvičné zasedání krizového štábu města. Námětem se stala problematika nouzového zásobování obyvatelstva vodou v případě dlouhodobého sucha nebo kontaminace vodního zdroje po povodni či jiné havárii. Členové byli proškoleni v operativním řízení krizové situace a díky exkurzi do úpravny vody v Klečůvce se seznámili nejen s technologií úpravy pitné vody, ale také s postupem dodávek do obcí v nouzovém režimu.

Krizový štáb města Valašské Klobouky navštívil úpravnu vody v Klečůvce      foto: MěÚ Valašské Klobouky

„Krizový štáb se ve svém námětovém cvičení zabýval problémem nedostatku pitné vody, který se během posledních suchých let ukazuje v celém našem správním obvodu jako stále naléhavější. Potenciální ohrožení pro město Valašské Klobouky představuje například výhradní zásobování z vodního díla Karolinka, nemáme totiž záložní vodovod, který by bylo možné v momentě výpadku využít," pověděla o cvičném zasedání starostka Eliška Olšáková.

Při nouzovém zásobování obyvatelstva je nezbytné množství pitné vody na osobu stanoveno pro první dva dny na 5 litrů na osobu a den, pro třetí a další dny nedostatku pak 10 až 15 litrů na osobu denně. Nouzové zásobování je na pokyn krajského úřadu zahajováno do pěti hodin po vyhlášení krizového stavu, a to pomocí technických prostředků vodárenské společnosti.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA