Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kruhový objezd navržen na Stavbu roku 2015

date_range 27.Dub, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Už po čtrnácté vyhlašuje soutěž Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v České republice a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Záštitu nad soutěží má hejtman Zlínského kraje.

Stavbu, jež byla dokončena na sklonku srpna loňského roku, do soutěže nominoval dodavatel stavby firma Alpine Bau Cz a.s. "Ve vyhlášených kategoriích mohou být do soutěže přihlášeny stavby, které byly uvedeny do provozu rozhodnutím stavebního úřadu nejpozději do konce uplynulého roku. Pokud tedy má investor, dodavatel nebo projektant zajímavou stavbu, kterou chce představit široké veřejnosti, může ji přihlásit," popisuje podmínky soutěže Přemek Elšík z pořádající agentury Publicity s.r.o.

Kruhový objezd navržen na Stavbu roku 2015 Zlínského kraje           foto: archiv obce Horní Lideč

S výstavbou kruhového objezdu v Horní Lidči bylo započato v dubnu loňského roku. Stavba trvala pět měsíců a díky její realizaci došlo k odstranění nejrizikovějšího místa v obci z hlediska bezpečného přecházení chodců. Celou stavbu provedla firma Alpine Bau Cz s.r.o. Finančně stavbu, jejíž náklady se pohybovaly kolem sedmnácti milionů korun, zaštítilo Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Nová křižovatka má betonový povrch, který je z provozního hlediska a vzhledem k počtu projíždějících kamionů trvanlivější.

V rámci soutěže jsou udělovány ocenění v kategoriích: rodinné domy, stavba občanské vybavenosti, stavba realizovaná mimo území Zlínského kraje, cena hejtmana Zlínského kraje a cena novinářů.

Hlavním cílem soutěže je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů ve stavebnictví. Výsledky aktuálního ročníku "Stavba roku 2015 Zlínského kraje" budou vyhlášené šestadvacátého května v kongresovém centru v Otrokovicích.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA