Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kuchaři a cukráři se pustili do výroby jedlých vánočních dárků

date_range 18.Lis, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Kolekce - dárkový balíček Valachy

Jak na současné době, těžce dopadající na ekonomiku hotelů a restaurací, najít i něco pozitivního a využít ji pro nové příležitosti? Kuchaři a cukráři z Resortu Valachy Velké Karlovice a jeho zlínské pobočky, Bistrotéky Valachy, během nucené pauzy spojili síly a využili čas k přípravě novinky – unikátní kolekce jedlých vánočních dárků vlastní výroby.

 

Od tohoto týdne je na prodej v Bistrotéce Valachy, která zůstala v nouzovém stavu částečně v provozu prostřednictvím svého obchodu potravin a obědů s sebou. Po opětovném otevření hotelů bude kolekce dostupná i v recepcích a v Bistru Razula v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

 

„Nápad se začal rodit již před dvěma lety, když jsme se před Vánoci rozhodli místo obvyklých dárků potěšit naše sváteční hotelové hosty a obchodní partnery něčím chutným, vlastnoručně vyrobeným. První rok to bylo valašské müsli, loni dárková dóza se směsí na domácí pečení cookies. Vždy, když jsme se pochlubili fotkami na sociálních sítích, mělo to velkou odezvu a ozývali se zájemci o koupi. Začali jsme proto uvažovat o celé dárkové kolekci, ale teprve „díky“ nouzovém stavu vznikl prostor se tomu věnovat a dotáhnout vše do konce. Když už jsme nucení omezit provoz, tak kdy jindy je čas na realizaci dlouho odkládaných nápadů, než právě teď,“ vysvětluje generální ředitel Resortu Valachy a Bistrotéky Valachy Tomáš Blabla.

 

Během necelých dvou měsíců tak vznikla kolekce jedenácti výrobků, které připravily kuchařské a cukrářské týmy Resortu Valachy a Bistrotéky Valachy: obsahuje mj. škvarky v sádle, pečený vánoční čaj, sněhové pusinky, parmezánové sušenky, valašské cantuccini, směs na domácí pečení cookies, vánoční karamel nebo mangovo-pomerančový sirup, z nějž se v Bistrotéce vyrábí populární limonáda. Do kompletování a etiketování výrobků se zapojili i zaměstnanci z obsluhy nebo marketingu.

Kolekce – jedlé dárky Valachy

Kolekci doplňuje Valachy slivovice, která se pálí ve vizovické likérce Rudolf Jelínek a na proces výroby dohlíží someliéři Resortu Valachy. Zajímavostí je Valachy Ryzlink od Vinaře roku 2018 Jindřicha Kadrnky. Je vyroben z hroznů, které pomáhali sklízet zaměstnanci Resortu Valachy.

 

„Dárky prodáváme jednotlivě i nakombinované do tří typů dárkových balíčků. Chceme je nabídnout také firmám pro jejich zaměstnance a postupně doplňovat o další produkty, které prezentují um našich kolegů,“ dodává Tomáš Blabla.

 

Resort Valachy se čtyřmi hotely ve Velkých Karlovicích je známým cílem milovníků relaxačních pobytů a moderní krajové gastronomie, pořádá mj. i známý Karlovský gastrofestival a další gastronomické akce a je propagátorem tradičních valašských frgálů, které nejen vyrábí, ale jako jediný v regionu pořádá i kurzy jejich pečení.

 

Bistrotéka Valachy, která navazuje na gastronomické služby Resortu Valachy, byla otevřena na podzim 2018 v Obchodním domě ve Zlíně. Jde o jedinečný koncept, který v sobě propojuje celodenní bistro, obchod vybraných potravin s pekárnou kvasového chleba, kavárnu, cukrárnu, noční bar, kornuterii s rychlým občerstvením a školu vaření.

 

Více na www.bistrovalachy.cz

 

-pr článek-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA