Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kulturní dům Klobučan má nové moderní zázemí

date_range 25.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nová kuchyňka v přísálí KD Klobučan

Kultura se může na jaře znovu rozběhnout. Ve Valašských Kloboukách pro ni bude v kulturním domě Klobučan připraveno to nejlepší možné zázemí. Po více než třech desetiletích fungování prošlo kompletní modernizací nejen přísálí, ale současným standardům už nově vyhovuje i sociální zařízení. Rekonstrukce vyšla na 4,2 milionu korun, z toho 2,6 milionu městu přispělo Ministerstvo pro místní rozvoj.

 

„Covidové období, které přineslo útlum pro veškerou kulturu, jsme alespoň využili k tomu, abychom jindy velmi exponovaný kulturní dům zrekonstruovali. Jeho přísálí slouží zejména pro pořadatele a účinkující, ale bývá i vyhledávaným místem k setkávání spolků a občanů. Chtěla bych popřát všem budoucím uživatelům, aby se v atraktivním prostředí rádi scházeli a aby jim poskytlo příjemné a komfortní podmínky,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

 

Během rekonstrukce se změnila celková dispozice přísálí. Původní boxy se sedačkami a staré obložení nahradily věšákové stěny a prostor dostal novou vzdušnou koncepci zasedacího uspořádání, kterému odpovídá i vhodný nábytek. Namísto původních podhledů je dnes snížený strop se vzduchotechnikou včetně rekuperace.

 

Přísálí KD Klobučan – původní stav

 

Přísálí KD Klobučan po rekonstrukci

„Kuchyňský kout nabídne nové vybavení i osvětlený barový a pracovní pult. V pozadí kuchyňky zdobí stěnu velkoplošná fototapeta, která na historické fotografii připomíná původní zástavbu Masarykova náměstí, konkrétně místa, kde stojí dnešní kulturní dům,“ přiblížil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Vkusnou dekoraci, podobně jako pojetí celého interiéru, navrhl architekt Marek Zámečník.

 

Proměna se odehrála i v prostoru sociálního zařízení. Došlo k výměně rozvodů vody, elektroinstalace, obkladů i svítidel. Přibyla speciální toaleta pro osoby se ztíženou schopností pohybu. Všechny staré dveře v přísálí, na toaletách i v propojujícím vestibulu nahradily nové s protipožární odolností.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA