Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kumštování začíná, láká bohatým programem

date_range 27.Čvn, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Od čtvrtka 27. června do neděle 30. června 2013 bude na dolním náměstí ve Valašských Kloboukách probíhat již tradiční akce s názvem Valašské kumštování. Letošní 14. ročník je opět bohatý svým programem. Již od čtvrtka se do Valašských Klobouk sjedou řezbáři, sochaři, malíři, keramici a další výtvarníci a budou na dolním náměstí tvořit a vystavovat návštěvníkům svá díla. Je zde i možnost vystavená díla zakoupit.

Letošní ročník bude oficiálně zahájen vernisáží mezinárodní výstavy fotografií, které mapují 10 let společného projektu umělců z měst Valašské Klobouky, Děčín a Högens ze Švédska. Start výstavy je naplánován na 19:30 hod. v Městském muzeu ve Valašských Kloboukách. Výstavu bude možné navštívit během celého Valašského kumštování. Plánovaná přednáška B. Eichlera v kině – fotografie z Patagonie – byla z technických důvodů zrušena.

Jako i v minulý ročník, je i letos vyhlášena soutěž Sochy do města, kdy díla přihlášených sochařů a malířů budou návštěvníky i odbornou komisí hodnocena a 2 sochy s nejvyšším počtem hlasů budou umístěny na náměstí ve Valašských Kloboukách tak, aby postupně vznikla živá venkovní galerie soch. Námětem je opět Valašsko.

Peter Lipa    foto Ján Teluch   www.peterlipa.com

Neméně atraktivní je i doprovodný hudební program, který bude práci kumštujících umělců doprovázet v pátek, sobotu i neděli. V pátek začíná od 15:00 hod. a můžete se těšit na kapely Fire Rice, Šveholníci, Hup, Pavel Tabásek a partyja, Zbořená šopa, Warholl a jako hlavní hřeb večera vystoupí první dáma českého folku Pavlína Jíšová a přátelé. Sobotní hudební program začíná již od 13:30 hod., kdy se představí dětský soubor Valášek s doprovodem cimbálové muziky Lidčan. Poté předvede návštěvníkům svoje folklórní vystoupení soubor Družba z Trenčína. Poté bude následovat pásmo moderních muzik, kdy se na pódiu ukážou kapely Chmury, My Revolution, Listolet, Symbioza, Insect a jako hlavní hvězda letošního Valašského kumštování se představí král evropského jazzu Peter Lipa s kapelou ze Slovenska. Posledním hudebním uskupením, které během Valašskéhu kumštování zahraje, bude od 10:00hod. v neděli hudební soubor ZUŠ Valašské Klobouky.

Během celého trvání Valašského kumštování je zajištěno i občerstvení. K dispozici bude pivo i nealkoholické nápoje, valašské speciality, taktéž maso zpracované na rožni i grilu. K dispozici budou i valašské frgály různých příchutí. Taktéž budou probíhat výtvarné dílny pro dospělé i děti.

Vstupné je samozřejmě zdarma, ovšem podpořit Valašské kumštování můžete libovolnou částkou vhozenou do kasiček, které budou umístěny různě po náměstí.

Více informací na www.kumstovani.cz  nebo na facebooku po zadání VALAŠSSKÉ KUMŠTOVÁNÍ (velkými písmeny).

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Za organizační výbor Valašského kumštování Josef Bělaška

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA