Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kurzu krajinomalby v Bylnici se zúčastnili studenti dvou škol

date_range 26.Zář, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Land Art v RZ Hájenka Bylnice

Letošní výtvarný kurz krajinomalby Gymnázia Valašské Klobouky měl oproti jiným létům jednu zvláštnost. Kurzu a výtvarného workshopu se zúčastnili studenti dvou škol. K studentům místního gymnázia se přidali studenti soukromé umělecké školy AVE ART Ostrava.  Tak jako v minulých letech se kurz uskutečnil v RZ Hájenka Bylnice. Studenti obou škol se ihned po příjezdu pustili do malování. S polním stojanem, temperovými barvami a malířskou podložkou se vydali do okolních kopců. Ve svých malbách se snažili zachytit přírodní krásu ustupujícího léta. Přístup každého studenta byl k zobrazované krajině jiný, někdo maloval realisticky, někdo fauvisticky nešetřil barvami, jiný impresionisticky kladl barevné skvrny, někteří si zobrazovanou krajinu přetvořili v ilustraci. Výsledné práce studentů byly vystaveny na improvizované výstavě, tak aby si studenti mohli prohlédnout práce svých kamarádů, ale i konfrontovat svá díla s ostatními a vidět své každodenní pokroky v malbě. Do kurzu byly zapojeny i mladé fotografky, které na své fotoaparáty zaznamenávaly krajinná panoramata a přírodní zátiší a detaily.

 

Kurz krajinomalby byl doplněn i výtvarným workshopem. Studenti se během jednotlivých dnů zapojovali do různých aktivit, které pro ně připravila Bc. Zuzana Malíčková. Mladí výtvarníci vytvářeli společný obraz na dlouhý pás papíru.  V další akci poznávali a následně kreslili přírodniny. Mnoho se nasmáli, když skupinky studentů a studentek pantomimou předváděli slavné obrazy v dopoledni věnovaném dějinám umění.  Ostatní přítomní museli uhádnout název předváděného obrazu a prozradit jeho autora. Ve skupinkách taktéž v okolí Hájenky vytvářeli díla Land Artu z různých přírodních materiálů.

 

Vlastní tvorba studentů byla doplněna večerními přednáškami. S dějinami krajinomalby a teorií malby studenty na úvodní přednášce seznámil Mgr. Jiří Ročák. O Land Artu a jeho tvůrcích přednášela Bc. Zuzana Malíčková. Své zkušenosti s malbou předala v poutavé přednášce ostravská malířka Eva Dudová. Mgr. Miroslav Pinďák již tradičně seznámil studenty se základy fotografování a prezentoval svou nejnovější fotografickou tvorbu. Malbu na hedvábí prezentoval Mgr. Dana Bradová. Mgr. Michaela Kopřivová z ostravské AVE ART hodnotila průběžně práce studentů a pomáhala radou při malbě i kresbě krajiny.

 

Celou fotogalerie najdete ZDE

 

Výtvarný týden studentů se velmi vydařil, byla navázána nová přátelství a nové výtvarné kontakty. Účastníci kurzu se domluvili na další spolupráci obou škol a už se těší na příští rok, až se opět setkají na společném plenéru.

 

Zhodnotit tvorbu mladých výtvarníků budou mít možnost návštěvníci výstavy Plenér 2022, která se uskuteční v měsíci říjnu v Galerii G Gymnázia Valašské Klobouky.

 

Mgr. Jiří Ročák

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA