Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Květinový den na Valašsku bude letos ve středu 15. května

date_range 14.Kvě, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: archiv lpr.cz

Ve středu 15. května se uskuteční již 23. celostátní sbírka „Český den proti rakovině“, která je známá také pod názvem Květinový den. Liga proti rakovině Praha letos zaměřila zvýšenou pozornost především na prevenci rakoviny plic. Sbírka je realizována prodejem žlutého kvítku měsíčku lékařského. Každý dárce, který si kytičku za minimální příspěvek 20 Kč koupí, přispěje na prevenci nádorových onemocnění plic.

 

Studenti, skauti a dobrovolníci budou prodávat kvítky měsíčku lékařského po celém Valašsku. „Získané prostředky budou využity na zlepšení života onkologických pacientů, k realizaci preventivních programů a na výzkum léčby rakoviny. Všichni, kdo do sbírky v minulých letech přispěli, si zaslouží velký dík. Pevně doufáme, že se nám i při jejím 23. ročníku podaří na minulé úspěchy navázat,“ uvedla za pořadatele z ONKO-DUHA Anna Plášková.

 

Nejsmutnější na diagnóze rakoviny plic je, že příčinou většiny onemocnění je kouření. Mnoha onemocněním by se dalo předejít. Kouření má vážný dopad na zdraví jedince a jím vyvolaná onemocnění jsou i zátěží pro zdravotnické systémy. Ročně v ČR onemocní karcinomem plic téměř 6500 osob, úmrtnost je vysoká (v roce 2016 zemřelo 5555 osob). V posledních letech sice ubývá kuřáků mezi muži, ale roste počet kouřících žen a také mladých lidí experimentujících s kouřením. Zkušenost má 33 % chlapců a dívek ve věku 13 – 15 let.

 

E-kytičky (dárcovské SMS):
Posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777  můžete koupit e-kytičku a podpořit tak Český den proti rakovině. Cena DMS je 30 / 60 / 90 Kč, LPR Praha obdrží 29 / 59 / 89 Kč. Pomáhat nám můžete také pravidelně každý měsíc odesláním  DMS TRV KVET 30 nebo DMS TRV KVET 60 nebo DMS KVET 90.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi