Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lákadla pro zloděje za okno auta nepatří

date_range 24.Úno, 2016 featured_play_list Aktuality

 

O tom, že se neoplatí ve vozidle ponechat při jeho opuštění na viditelném místě i věci téměř bez hodnoty, se přesvědčila v úterý sedmatřicetiletá žena. Ta odpoledne zaparkovala auto Ford Focus ve Vsetíně na parkovišti a na hodinu a půl jej opustila. Po návratu si všimla střepů, rozbitého okna a kabelka ze sedadla spolujezdce pryč. Škoda? Kabelka s věcmi skoro bez hodnoty, za sklo tři tisíce korun.

Ilustrační foto PČR

„Lidé nezřídka nechávají v odstavených autech na viditelných místech věci, které sice nejsou pro ně hodnotné, ale v náhodném kolemjdoucím mohou vyvolat přesvědčení, že by cenné mohly být," upozorňuje policejní preventista Bc. Vladislav Malcharczich. Jsou to dokladové tašky bez platebních karet či peněženek, dámské kabelky bez cenností, diplomatické tašky s listinami.

O tom, že se jedná o téměř bezcenné předměty, se pachatel dozví až ve chvíli, kdy se těchto věcí po rozbití okna zmocní. „Vznikne tím zcela zbytečně škoda poškozením, nepříjemnosti s vyřizováním nových dokladů, opravy či pojistného plnění. Za tento trestný čin může jít pachatel při dopadení a usvědčení až na dva roky do vězení," doplnil Vladislav Malcharczik.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA