Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lapač má novou technologii bělení ledu

date_range 27.Čvc, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Na zimním stadionu Na Lapači je už led s novou technologií bělení ledu a lajnování. Hokejisté proto mohli zahájit tréninkovou sezonu. Přesto se v budově dále pracuje. Hokejistům stavební práce nevadí, na novém ledě se jim bruslí dobře a příprava na první zápas sezony je tak v plném proudu.

„V prvním nadzemním podlaží probíhají stavební úpravy šaten pro hokejisty hostujících týmů, žákovských šaten, opravuje se vstup na ledovou plochu, pracuje se na zastřešení střídaček, vybudovaly se toalety pro lidi s tělesným postižením a postavil se kamenný fanshop, neboli obchod," vylíčil starosta Jiří Růžička s tím, že hotovo má být 24. srpna.

Stavební práce na vsetínském hokejovém stadionu                      foto: VHK ROBE Vsetín

Probíhající práce částečně omezí provoz stadionu, nedotknou se ale přípravy družstev na ledě. „Během přípravných utkání budou hostující celky využívat jiných šaten, než které jsou pro ně obvykle k dispozici," poznamenal Jiří Růžička.

Práce přijdou na devět milionů tři sta tisíc korun. „Z této částky zaplatí osmnáct procent Zlínský kraj, tedy přes milion šest set sedmdesát tisíc korun," řekl Jiří Růžička.

Stavební práce na vsetínském hokejovém stadionu                      foto: VHK ROBE Vsetín

Vsetínským hokejistům se na nové ledové ploše trénuje dobře. „Nabíráme síly na první zápas sezony, budeme hrát osmého srpna s Vítkovicemi," přiblížil Daniel Tobola z Vsetínského hokejového klubu. 

Opravovat se zimní stadion bude i v příštích dvou letech. Celkově obnova, která byla zahájena v roce 2016, přijde na padesát milionů korun.

Stavební práce na vsetínském hokejovém stadionu                      foto: VHK ROBE Vsetín

„Stadion na konci devadesátých let zažil šest extraligových titulů. Nyní vsetínští hokejisté hrají Na Lapači první ligu," přiblížil vedoucí provozu Petr Propš.

Zimní stadion má kapacitu 5 400 míst, z toho 1 700 míst k sezení a 3 400 míst ke stání. V objektu je návštěvníkům k dispozici provozovna občerstvení s denním provozem, čtyři bufety, které jsou v provozu při hokejových zápasech, VIP salónek.

Z historie stadionu 

S výstavbou stálého zimního stadionu se začalo v roce 1962. Po dvou letech se Vsetín dočkal nového přírodního kluziště, od roku 1966 měl stadion umělou ledovou plochu. V roce 1979 začala první etapa výstavby krytého stadionu. Budovaly se základy, nosné pilíře a ocelové konstrukce. „Stavba byla prováděna za velmi složitých podmínek, protože nová hala s kapacitou pěti tisíc čtyř set diváků se stavěla nad původní ledovou plochou," řekl Petr Propš, který doplnil, že střecha byla postavena v roce 1982 a dostavba byla ukončena v roce 1985. Celá výstavba probíhala za intenzivní pomoci vsetínské veřejnosti.

Do majetku města Vsetín přešel zimní stadion 1. ledna 2009 ve značně zbědovaném stavu. V průběhu první poloviny roku proběhla oprava původního chlazení strojovny. V letních měsících, kdy zimní stadion přešel do správy Vsetínské sportovní, s.r.o., bylo provedeno mnoho prací spojených s odstraněním bezpečnostně – provozních závad.

V roce 2010 po ukončení hokejové sezóny proběhla kompletní rekonstrukce strojovny a chladicího zařízení a mantinelů ledové plochy. Součástí výměny mantinelů byly i nové střídačky, trestné lavice, box časoměřičů, sítě nad plexiskly a nové hokejové branky.

V roce 2011 po ukončení hokejové sezóny město Vsetín provedlo kompletní rekonstrukci osvětlení a ozvučení haly nad ledovou plochou a tribunami. Tento krok byl spojen i s odstraněním technického přemostění nad ledovou plochou.

V roce 2016 proběhla úprava technologie chlazení a byla položena nová betonová plocha. Současně byla pořízena nová světelná tabule s digitální obrazovkou.

V roce 2017 pokračovala rekonstrukce zimního stadionu. Stavební úpravy se zahrnovaly opravy pod tribunou na stání (šatna muži, šatny dorosteneckých a žákovských týmů, rozhodčích). Dále byly provedeny stavební úpravy hygienického zázemí pro návštěvníky a byly kompletně zrekonstruovány bufety.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA