Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Legiovlak dorazil do Brumova na železniční stanici

date_range 04.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Legiovlak v Brumově. Foto: Miroslav Maňas

Věrná replika vlaku československých legií na Rusi, co by známé pojízdné muzeum dorazil do Brumova-Bylnice. Tzv. Legiovlak je zde k vidění do 7. srpna 2022. Československá obec legionářská tímto projektem udržuje tradice a odkaz našich pradědů legionářů, kteří v letech 1918-1920 bojovali na vzdálené Sibiři, ale taky šíří osvětu a povědomí o vzniku československého vojska a jeho významu při vzniku republiky.

 

V každém z 15 vagonů je nainstalována výstava panelů a trojrozměrných předmětů, které přibližují život a boj čs. legionářů na Transsibiřské magistrále. Lidé si mohou prohlédnout originální součásti výstroje a výzbroje stejně, jako předměty legionářské každodennosti.

 

Legiovlak v Brumově. Foto: Miroslav Maňas

 

„Na Legiovlaku v Brumově nám můžete pomoci s identifikací legionářů z Jednoty ČsOL Valašské Klobouky podle fotografie z roku 1932. Vedle toho si návštěvník může prohlédnout seznamy legionářů z Brumova, Bylnice, Návojné, Nedašova, Nedašovy Lhoty, Sidonie a Sv. Štěpána. V případě příbuzných legionářů na sebe zanechte kontakt,“ uvedl Miroslav Maňas z místní Jednoty ČsOL Valašské Klobouky.

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA