Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Legiovlak se po roce vrací na Valašsko. Měli jste v rodině legionáře?

date_range 21.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Miroslav Maňas u Legiovlaku

Na přelomu září a října 2019 se Legiovlak, historický vojenský vlak našich československých legií, vrací po roce zase do našeho regionu. V minulém roce navštívil vlak Valašské Klobouky, tentokrát se dočkali i na Vsetíně a ve Vizovicích.

 

Legiovlak na Vsetíně bude od 24. do 29. září a ve Vizovicích od 1. do 6. října 2019. Expozice Legiovlaku je přístupná zcela zdarma každý všední den od 8.00 do 18.00 a o víkendech od 9.00 do 19.00, od 14.00 každou celou hodinu pak probíhají komentované prohlídky s průvodcem pro širokou veřejnost.

 

 

„Každý návštěvník Legiovlaku může na místě zjistit, jestli měl legionáře mezi svými předky. Posádka v Plukovní prodejně dokáže hledat konkrétní osoby v databázi, kterou se i díky návštěvníkům daří doplňovat o fotografie, dokumenty, vzpomínky i hmotné předměty z pozůstalostí,“ uvedl Miroslav Maňas, který zařídil, že se Legiovlak dostal i na Valašsko.

 

Historické vagony Legiovlaku jsou zrekonstruovány tak, aby věrně odpovídaly dobovým reáliím a návštěvníkům co nejblíže přiblížily podrobnosti z legionářského života a jejich boje. Soupravy legionářských vlaků byly totiž kasárna na kolejích a legionáři se museli postarat o vše sami a ještě v pohybu.

 

Historické vagony Legiovlaku jsou zrekonstruovány tak, aby věrně odpovídaly dobovým reáliím

 

Kdo se nestihl podívat na Legiovlak ve Valašských Kloboukách, doporučujeme navštívit tuto pojízdnou výstavu ve Vsetíně. „V současné době se věnujeme získáváním informací a fotografií legionářů z Valašskokloboucka (pro chystanou knihu), takže budeme rádi, když se zúčastní i lidé z našeho okolí. Pohledejte fotografie, zeptejte se doma, zda Vaši dědové nebyli legionáři a dojděte se podívat. Budeme se těšit,“ pozval Miroslav Maňas.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA