Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lesní cesta ve Stráni prochází rekonstrukcí

date_range 30.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Cesta začíná v bezprostřední blízkosti železničního mostu na trati z Horní Lidče ke státní hranici. Pár metrů vede kousek od kolejí a dále už stoupá do lesního porostu kopce zvaného Stráň. Z principu má cesta v budoucnu sloužit lesnímu hospodaření. „V nejbližších dvaceti až třiceti letech se v lokalitě předpokládá poměrně intenzivní hospodářská lesní činnost. Bude se tam hodně těžit, hodně pracovat a samozřejmě se bude provádět pravidelná údržba lesa," vysvětluje starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec. A dodává: „Je to lokalita lesa, kde je cesta nejpotřebnější."

Potřebě opravit tuto cestu napomohla i možnost evropských dotací. Zakázku za tři a půl milionu korun (bez DPH) ze tří čtvrtin hradí Státní zemědělský intervenční fond, zbývající částkou se podílí samotná obec.

Lesní cesta ve Stráni

Délka lesní cesty je přesně tisíc padesát metrů. Jedná se částečně o rekonstrukci původní cesty. „Povrch bude tvořit mechanicky zpevněné kamenivo. Budou tam také tři propustky k překonání zamokřených míst," vysvětluje starosta obce.

Veřejnou zakázku vyhrála českobudějovická firma Swietelsky stavební s.r.o. a dokončena by měla být do poloviny listopadu letošního roku.

Do budoucna se nabízí také možnost, že cesta by mohla být hezkým procházkovým okruhem kolem kopce Stráň nebo dále na Střelnou. Jejím nejdůležitějším významem ale nadále zůstane lesní hospodaření.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA