Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lesní požár likvidovalo šest jednotek hasičů

date_range 24.Bře, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Zásah šesti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s devíti cisternami si vyžádal úterní (24.3.) požár v přírodním prostředí u lokality Ranč nad ulicí Červenka v okrajové části Vsetína. Podle mluvčího hasičů Libora Netopila došlo při pálení klestu na nezabezpečeném ohništi vlivem silného větru k přenosu plamenů na okolní suchou trávu se zbytky dřevního odpadu.

„Právě přítomnost suchého hořlavého materiálu a silný vítr byly faktory, které umožnily rychlé šíření požáru po ploše vzniklé lesní těžbou," řekl Netopil.

 

foto HZS Zlínského kraje 

Jako první dorazila na místo ohlášeného požáru jednotka profesionálních hasičů stanice Vsetín. Tu následovaly jednotky dobrovolných hasičů ze Vsetína, Hovězího, Jablůnky, Valašské Polanky a Jasenky. Z důvodu nasazení většího množství techniky byla na stanici Vsetín přesunuta jedna cisterna profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí jako záloha.

„Plameny zasáhly plochu asi 100 x 200 metrů. Intenzivním hašením se našim jednotkám podařilo zabránit šíření požáru přes blízký hřeben do lesního porostu. V 12:25 hodin byl požár plně pod jejich kontrolou a v 13:37 hodin se ho podařilo zcela zlikvidovat," dodal Libor Netopil. Po čtrnácté hodině tak zůstala na místě pouze jednotka dobrovolných hasičů ze Vsetína, která bude provádět dohlídku nad požářištěm.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA