Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Letci Balejkovi byla u školy odhalena socha

date_range 27.Dub, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Ozdobou Jara s Josefem Balejkou a také parku před valašskoklobouckou základní školou se ve středu 26. dubna stala socha slavného letce, kterou na přání Marie Balejkové zhotovil řezbář Zdeněk Matyáš. Nová dominanta školního areálu byla odhalena za účasti rodinných příslušníků plukovníka Balejky, vzácných hostů, představitelů města a také žáků, kteří slavnostní setkání obohatili svým vystoupením.

„Umístění sochy plukovníka Josefa Balejky u základní školy je symbolické. Má mladé generaci připomínat hrdinství, odvahu a vlastenectví našeho rodáka, který dokázal opustit domov a zdejší valašský kraj, aby odvážně bojoval za svobodu. Socha je současně orientována tak, aby se letec díval směrem na své rodné město," vyjádřila starostka Eliška Olšáková a za realizaci díla poděkovala Marii Balejkové i Zdeňku Matyášovi.

Plukovníku Josefu Balejkovi byla u základní školy odhalena socha                 fotogalerie

Jaro s Josefem Balejkou zve širokou veřejnost na další významnou akci už v příštím týdnu, a to v úterý 2. května, kdy bude na Masarykově náměstí od 10 do 17 hodin vystavena maketa legendárního letounu Spitfire. Se strojem tohoto typu létal v perutích britské Royal Air Force právě Josef Balejka. V 17 hodin bude v kině Svět následovat vyhodnocení soutěže „Po 100pách plukovníka Balejky", beseda a filmové promítání dokumentu Medailonek.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA