Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Letní počasí a pohodová atmosféra provázela Obecní den v Horní Lidči

date_range 27.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: archiv obce Horní Lideč

Spousta zábavy, soutěží, her a atrakcí byla připravena pro děti v rámci OBECNÍHO DNE ve sportovním areálu v Horní Lidči v sobotu 15. června. Vyvrcholením pak byl třináctý ročník „Tradiční přehlídky kapel 2019“.

 

Přes tropické počasí se sportovní areál krátce po poledni začal plnit především dětmi. Místní obecní spolky měly připraveny několika hodinový program pro malé i velké. Na každém stanovišti je čekala sladká odměna, zajištěno a hojně využito bylo malování na obličej a zpestřením odpoledne bylo také přistání helikoptéry uprostřed hřiště. Cyklisté preferující  pumtrackovou jízdu mohli využít nedalekou dráhu, kde byl připraven závod pro všechny věkové kategorie.

Obecní den v Horní Lidči, fotogalerie ZDE

Skauti se letos zaměřili na vědecké experimenty, fotbalisté malé sportovce prověřili v kopání na branku. U hasičů návštěvníci vyzkoušeli stříkání na terč, ti menší se snažili proudem vody sestřelit plechovky, všichni si pak mohli prohlédnout hasičskou výstroj i auto.

 

U myslivců se děti učily poznávat druhy ptáků žijících v našich lesích, stromy, nebo si prohlédnout lovecké trofeje. Připravena byla také ukázka vábení zvěře. Myslivci však nemysleli jen na malé, dospělí se mohli zapojit do soutěže v hodu kládou nebo pokusit se odhadnout váhu jeleního paroží. Hlavní cenou byla jak jinak než láhev Myslivce. Ani letos nechyběly oblíbené speciality, zvěřinový guláš a pečený kanec.

 

V obležení dětí byl po celé odpoledne dětský skákací hrad a obrovský bazén naplněný vodou, který děti sjížděly na loďkách. Vzhledem k počasí sloužil také k potřebnému osvěžení.

Obecní den v Horní Lidči, fotogalerie ZDE

Krátce po třetí hodině se prostor před pódiem zaplnil více než padesáti tanečnicemi a tanečníky v pestrobarevných kostýmech. Členové taneční skupiny Yasmeen Dance předvedli, co se pod vedením lektorky Bc. Veroniky Dittrichové, za letošní rok naučili. Energie a radost vyzařovala z každého jejich pohybu. Na závěr vystoupení však došlo i na slzy. To když starosta obce Josef Tkadlec děkoval Veronice za osmileté působení ve vedení TS Yasmeen Dance. „Velice si vážím práce, kterou jsi za ty roky nejen pro děti, ale i pro obec, udělala. My vidíme to krásné vystoupení, ale tuším, že za tím vším je spousta dřiny a času. Slyšel jsem, že tato tvá životní etapa letošním rokem končí, ale já se těším a věřím, že se najde nějaká alternativa, kdy se třeba v budoucích letech budeme znovu potkávat,“ ocenil Josef Tkadlec dlouholetou spolupráci.

Obecní den v Horní Lidči, fotogalerie ZDE

Od osmnácté hodiny byl sobotní večer věnovaný dospělým. Devon Perpetuum, Janušak, The Latecomers, Tlustej Martin a Pan Jan, Špagát, Defect rock a Šamat, to jsou kapely, které provázely diváky letošním třináctým ročníkem Tradiční přehlídky kapel. „Všechny Vás tady vítám a rád vás vidím. Po roce se setkáváme při přehlídce nejen lidčanských kapel. V průběhu večera máte možnost poslechnout dobrou muziku, ale taky podpořit dobrou věc. Vstupné, které během dneška vybereme, putuje opět nadaci Šance pro onkologicky nemocné děti. Díky vám všem,“ zahájil přehlídku zpěvák kapely Devon Perpetuum a spoluorganizátor akce Antonín Fojtů.

Obecní den v Horní Lidči, fotogalerie ZDE

Až do časných ranních hodin si mohli návštěvníci vychutnat rozmanité hudební styly v podání výborných muzikantů. Všechny kapely vystupovaly na přehlídce bez jakýchkoliv finančních nároků na honorář. A výtěžek akce byl opravdu poděkování hodný. Návštěvníci rockového festivalu přispěli do kasičky Nadaci Šance více než šestnácti tisíci korunami!

 

Přestože panovalo tropické počasí, dospělé ani děti to neodradilo a na obecní den se přišli podívat, atmosféra celého dne i večera byla pohodová. Velké poděkování patří zejména členům obecních spolkům, kteří se na organizaci podíleli.

 

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA