Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lev ve Zděchově zabil chovatele. Zásahovka samce i lvici zastřelila

date_range 05.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

V úterý v ranních hodinách přijali policisté na linku 158 oznámení o incidentu mezi lvem a jeho třiatřicetiletým majitelem v obci Zděchov. Majitel se nacházel stále uvnitř s podezřením na fatální následky. Chov lvů byl ve Zděchově problémový od samého počátku. Nyní skončil tragicky.

 

Na místo přijeli odborníci ze ZOO Lešná, se kterými policisté konzultovali další postup. „Variant bylo více, ale nakonec jsme společně stanovili nejméně rizikový postup s ohledem na bezpečnost všech zasahujících složek i občanů. Abychom se mohli dostat k muži, který se nacházel uvnitř objektu, bylo nezbytně nutné s ohledem na životy a zdraví zasahujících policistů oba lvy zastřelit. Poté mohla na místo vstoupit lékařka, která konstatovala smrt muže. Byla nařízena soudní pitva, která objasní příčinu úmrtí,” popsala mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

 

Policisté na místo přivolali rychlou záchrannou službu, místo zapáskovali a okolních pět domů evakuovali. Občané Zděchova byli místním rozhlasem vyrozuměni, že jim nehrozí bezprostřední nebezpečí. Na místě postupně zasahovali policisté z obvodních oddělení ze vsetínského okresu, policisté z prvosledových hlídek s dlouhými zbraněmi a k usmrcení zvířat byli přivoláni policisté ze Zásahové jednotky z Brna, kteří na místo dorazili vrtulníkem s přistáním na místním hřišti. Na místě pracoval do odpoledních hodin kompletní výjezd vsetínských kriminalistů, který prováděl ohledání místa činu.

 

Vsetínští kriminalisté budou na případu nadále pracovat. Předmětem dalšího šetření bude mimo jiné zjištění okolností úmrtí majitele lvů.

 

Fotografie z místa, foto: redakce

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA