Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lidčané a okolní obce v neděli poděkují za úrodu

date_range 10.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Chasa z Horní Lidče a okolních vesnic připravila na druhou srpnovou neděli dožínkovou slavnost. Společně za úrodu poděkují obce Horní Lideč, Lidečko a Střelná, které se v pořádání této tradiční události každým rokem střídají.

 

Celá slavnost začne už ráno, děkovnou mší svatou, v kostele sv. Václava. „Dožatá“ bude pokračovat v odpoledních hodinách. U obrázku Panny Marie nad vesnicí proběhne svátostné požehnání, poté se dožínkový průvod přesune na pole, kde bude dožínkový program. Všichni účastníci se po něm přesunou na mysliveckou chatu. Tam je čeká dožínková zábava doprovázená CM Kopica a DH Lidečanka.

 

Dožínky patřily odjakživa k oblíbeným akcím, které byly ještě za minulého režimu cíleně potlačovány. V dnešní době už mají podle organizátorů opět nádech poděkování za úrodu. „Je to plné krojů, ukázek lidových zvyků, klasických tradic spojených se sklízením úrody. Má to i duchovní rozměr, který k Valašsku patří,“ přibližují organizátoři akce.

 

Přijměte pozvání na dožínkovou slavnost. Bude plná vděčnosti, tradičních zvyků, včetně dobrého jídla a pití, folkloru a muziky!

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA