Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lidé chtějí po starostovi zákaz prodeje cukrovinek obsahujících HHC

date_range 09.Úno, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Podle vsetínské radnice se množí požadavky obyvatel, aby město znemožnilo na svém území prodej kratomu a cukrovinek obsahujících HHC. Pod zkratkou HHC se skrývá uměle vyrobená látka, která se syntetizuje z kanabinoidu (CBD), jenž se získává z konopí.

 

HHC je v poslední době hodně skloňované slovo, především kvůli nárustu případů, kdy se mladiství tímto polosyntetickým kanabinoidem předávkovali. Hlavním důvodem je podle zdravotníků snadná dostupnost, kdy se dá HHC koupit nejen v trafikách a večerkách, ale mnohdy i v automatech bez jakéhokoliv omezení nebo kontroly. Některé výrobky s obsahem HHC jsou navíc ve tvaru cukrovinek (gumoví medvídci, želé, …).

 

Někteří občané Vsetína chtejí po městu zákaz prodeje výrobků s touto látkou. „Bohužel to nemůžeme udělat, neboť by to bylo nezákonné rozhodnutí, protože tyto látky nejsou zakázány. Jejich prodej by mohlo město znemožnit pouze v nemovitostech, které mu patří. Tyto látky se však prodávají v soukromých provozovnách. Apeluji proto na vládu a ministry, aby je urychleně zakázali. Na základě různých jednání o tomto tématu jsem se dozvěděl, že vláda již v minulém roce jednala o jejich zákazu, ale hlasovali pro to pouze ministři za KDU-ČSL a TOP 09. Pirátská strana měla uvolnění prodeje konopí a jiných omamných látek ve svém programu. Snad po tlaku veřejnosti vláda změní názor,“ uvedl Jiří Čunek, starosta Vsetína.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA