Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lidé jsou zváni na druhé veřejné fórum

date_range 27.Led, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Zdravé město Valašské Klobouky pořádá pro občany druhý ročník veřejného fóra Klobouky Vašima očima. Lidé jsou zváni k diskusi o zdejších problémech a příležitostech, z nichž společně vyberou desítku těch nejdůležitějších. Hovořit se bude o územním rozvoji, dopravě, školství, sportu, kultuře, zdravotnictví, životním prostředí, podnikání, zaměstnanosti a mnohém jiném. Fórum proběhne ve středu 1. února od 16 hodin v kulturním domě Klobučan a je otevřeno široké veřejnosti.

„Při letošním veřejném fóru Klobouky Vašima očima se lidé mimo jiné dozvědí, jak město naložilo s deseti největšími problémy, které vzešly z loňského prvního ročníku. Objevila se mezi nimi například rekonstrukce Masarykova náměstí, dále úplné zrušení výherních automatů, modernizace kinosálu, výstavba chodníku na Dlouhé nebo cyklostezky směrem na Brumov. Stav řešení těchto i dalších podnětů představí jednotliví garanti z řad radních," uvedla starostka Eliška Olšáková. „Společně pak sestavíme nový žebříček priorit našich občanů, kterými se bude radnice zabývat v letošním roce," dodala.

Veřejné fórum Klobouky Vašima očima 2016            Foto: Archiv města Valašské Klobouky

Lidé mohou přijít diskutovat k sedmi tematickým stolům, u nichž budou shromažďovány podněty veřejnosti. Z každé oblasti pak lidé vyberou dvě až tři priority, o jejichž důležitosti bude svým hlasováním rozhodovat celé fórum.

Projednávat se budou tato témata:
1. územní rozvoj, doprava, architektura a památky
2. školství, vzdělávání a práce s mládeží
3. kultura a tradice
4. zdravotnictví, sociální služby, prevence a mezilidské vztahy
5. životní prostředí, krajina, vztah k venkovu a energetika
6. podnikání, zaměstnanost a rozvoj šetrného turismu
7. volný čas a sport.

Během programu fóra bude také Valašským Kloboukám udělen titul Fairtradové město. Návštěvníci se dále mohou těšit na soutěž o ceny, drobné dárky, občerstvení z regionálních produktů i fairtradovou kavárnu. Pro rodiny s dětmi bude fungovat hlídání v dětském koutku.

„V loňském roce se ve Valašských Kloboukách na historicky prvním veřejném fóru podařilo dosáhnout rekordu v návštěvnosti mezi obdobně velkými Zdravými městy. Zúčastnilo se tehdy 151 diskutujících. Srdečně zveme všechny občany a těšíme se, že třeba tuto pomyslnou laťku aktivních účastníků překonáme," vyjádřil s očekáváním místostarosta Martin Janík, koordinátor projektu Zdravé město.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA