Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lidé podepsali petici proti zrušení pobočky pošty na Ohradě

date_range 17.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv České pošty

V souvislosti s avizovaným zrušením tří poboček České pošty ve Vsetíně starosta Jiří Čunek všechny potenciálně rušené pobočky-v Luhu, na Ohradě a Sychrově navštívil. Zároveň převzal petici proti zrušení pobočky na Ohradě, kterou dosud podepsalo na 700 lidí. Vedení radnice bude o situaci ve Vsetíně jednat se zástupci České pošty tento týden.

Starosta Čunek: O zrušení poboček pošty budeme jednat

„Problém ztrátovosti České pošty, který nyní řeší vláda zavíráním poboček, začal v období, kdy se stát nesmyslně zbavil výdělečných činností, které pošta vykonávala a nyní je proto provozují soukromé společnosti. Jde například o hojně využívané komerční služby jako je „balíkovna“ a „zásilkovna“. Pošta by měla být primárně službou pro občany a měla být dotována ze ziskové činnosti, kterou již bohužel neprovozuje. 

Zrušení tří poboček ve Vsetíně není z mého pohledu dobrou volbou, o tom jsem se v minulých dnech osobně přesvědčil na hlavní pobočce, kde jsem čekáním na vyzvednutí doporučeného dopisu strávil 26 minut, podotýkám, že to bylo mimo špičku.

Pošta na Ohradě je nejvytíženější pobočkou České pošty na Vsetíně, neobsluhuje pouze místní obyvatele, ale ve velké míře také dojíždějící z okolních obcí. Její zrušení není dobrou volbou také z dopravního hlediska-dojezd na tuto poštu nezatěžuje centrum, které je momentálně sužováno nutnými uzavírkami v souvislosti s výstavbou nádraží a Rampy mostecká. S tímto jdeme do jednání s Českou poštou, které proběhne tento týden,“ uvedl starosta Jiří Čunek.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA