Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lidé třídí, poplatek za odpad se nezvedne

date_range 23.Pro, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Občané Valašských Klobouk a místních částí Smolina, Lipina a Mirošov nebudou muset v příštím roce při placení poplatku za komunální odpad sahat hlouběji do kapsy. Zastupitelé na svém zasedání 16. prosince schválili zachování jeho sazby na 340 korunách. Valašské Klobouky mají trvale nejnižší poplatek z měst v celém regionu, a to především díky aktivnímu zapojení obyvatel do třídění odpadů.

„V našem městě se neustále snažíme zlepšovat podmínky pro třídění odpadů a také motivovat občany, aby správně třídili. Myslím, že právě zachování nízké sazby poplatku za odpad je tím pádným důkazem, že společné úsilí o zodpovědné nakládání s opady má význam. Nejen že se chováme ekologicky a nezatěžujeme životní prostředí, ale v konečném důsledku neprodukujeme tolik komunálního odpadu, za jehož odstraňování bychom museli platit," uvedl starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš. Poplatek pro dospělé tedy zůstane 340 korun, pro děti do 10 let, studenty v prezenčním studiu mimo město a seniory nad 65 let pak bude platit snížená sazba 200 korun.

foto MěÚ Valašské Klobouky

Výše poplatku ale ještě nemusí být definitivní. Občané zapojení do bonusového programu Třídím mají možnost jej dále snižovat, a to s každým odevzdaným kilogramem plastu, papíru, nápojových kartonů či kovových obalů o 50 haléřů. K 30. listopadu se programu účastnilo 115 domácností, z nichž některé už si zajistily slevu v řádech desítek korun. „Pokud se lidé rozhodnou přidat k bonusovému programu, stačí se přijít registrovat do sběrného dvora. Obdrží svůj osobní kód, pod nímž budou separovaný odpad odevzdávat, a tak budou moci postupně získávat úlevu z poplatku na nadcházející rok," pověděl vedoucí odboru životního prostředí Josef Slánský.

Při třídění odpadů mohou lidé využívat nejen husté sítě stanovišť kontejnerů na papír, plast, sklo, elektro a bioodpad, ale rovněž speciálních boxů na baterie, žárovky, zářivky, drobné elektrospotřebiče nebo staré oděvy a textil. Své služby nabízí také sběrný dvůr a komunitní kompostárna.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA