Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lidé už ví, jak se ucházet o statut pěstouna

date_range 31.Říj, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Jak náročná je cesta k pěstounské péči a jaké podmínky se během ní musí splnit, to zjistili ve čtvrtek 25. října účastníci besedy v Rodinném centru Kaštánek. Vyslechli nejen základní informace o požadavcích na uchazeče, ale také o praktické stránce života se svěřeným dítětem. S osobní zkušeností se přišla podělit pěstounka, která má v péči jedno dítě a v nedávné době absolvovala další odborný posudek pro přijetí dítěte do rodiny.

„Vysvětlili jsme, co obnáší pěstounská péče a jaké kroky k jejímu dosažení musí žadatelé podstoupit. Pozvání přijala také pěstounka Jitka Lišková, která zúčastněným předala zkušenosti a cenné rady z absolvování procesu odborného posouzení na krajském úřadě," uvedla referentka sociálního odboru valašskokloboucké radnice Jana Surmařová. K dalším otázkám patřila vhodnost žadatelů o pěstounskou péči, délka čekání na dítě, představy pěstounů o dítěti a schopnost tolerance k jeho specifickým potřebám.

 Beseda o pěstounské péči (foto RC Kaštánek)

V živé diskusi pak všichni přítomní hodnotili, co se v oblasti náhradní rodinné péče v poslední době povedlo a jaká jsou naopak úskalí. „Pěstouni musejí počítat s některými rizikovými situacemi ve výchově svěřeného dítěte. Těmi mohou být kupříkladu návštěvy biologických rodičů," vzpomenula Jana Surmařová. „Vychovatelka z dětského domova nám pak popsala po psychické stránce velmi náročnou situaci, k níž dochází při vrácení dětí z neúspěšné pěstounské péče do ústavní výchovy."

Další setkání na toto téma pro zájemce o pěstounskou péči i širokou veřejnost proběhne na jaře příštího roku. Vážní zájemci, kteří by chtěli podniknout kroky k dosažení některé z forem náhradní rodinné péče, se mohou kdykoli obracet na odbor sociálních věcí, oddělení sociálně právní ochrany dětí. Zde jim referentka Jana Surmařová poskytne individuální poradenství a doporučí další postup.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA