Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lidečanka v pořadu TV Noe Muzikanti hrajte

date_range 21.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dechová hudba Lidečanka. Reprofoto: TV Noe

Zveme vás ke sledování pořadu natočeného ke stoletému výročí dechové hudby Lidečanka z Lidečka. Pořad Muzikanti hrajte bude vysílat televize Noe v neděli 23. 4. ve 13:30, reprízu pak v úterý 26. 4. v 16:00.

 

Dechová hudba Lidečanka má počátky v roce 1920. V tomto roce se vrátil z USA lidečkovský rodák Josef Sekula. V Americe se ve volných chvílích věnoval hudbě a pořídil si baskřídlovku. Poté koupil hudební nástroje pro celou kapelu a začal učit hru na ně.

Dechová hudba Lidečanka. Foto: archiv kapely

Na podzim roku 1921 poprvé Lidečanka vystoupila jako devítičlenná kapela a zahrála na kateřinské hodové zábavě. Zakladatel Josef Sekula (nar.1893) byl prvním kapelníkem. Po něm následovalo dalších devět kapelníků. Nejdéle byl na tomto postu kapelník Jiří Buček. S kratšími přestávkami vedl kapelu více jak 20 let. Nynějším kapelníkem je pan Petr Zádrapa. Lidečanka navštívila ve svých valašských krojích Itálii, Polsko, Francii a další země.Největšího úspěchu dnešní Lidečanka dosáhla v roce 1998 na moravském Polka festu, kde obsadila první místo.

 

 

Zdroj: TV Noe

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA