Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Oheň uvnitř domu hasiči v Lidečku zlikvidovali pomocí systému Cobra

date_range 14.Říj, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hasičské cvičení v Lidečku, foto: redakce

V sobotu 12. října krátce po čtvrté hodině odpolední se na Hornolidečsku rozezněly sirény požárního poplachu. Hlášen byl požár objektu v místní části obce Lidečko – Račné. Po příjezdu na místo se hasiči dozvěděli, že se naštěstí jedná jenom o cvičení zpestřené názornou ukázkou speciálního hasicího a řezacího zařízení CCS Cobra (Cold Cut System Cobra).

 

Zařízení  umožňuje mimo jiné efektivnější provedení hasebních a záchranných prací při požárech v uzavřených prostorech. Přesně to bylo také nyní simulováno v Lidečku, kde byl hasičům zapůjčen objekt bývalého rodinného domu připravený k celkové demolici. Cvičení bylo zorganizováno pro jednotky dobrovolných hasičů okrsku číslo 8 (Horní Lideč, Lidečko, Lačnov, Střelná, Francova Lhota, Pulčín, Študlov, Valašské Příkazy, Valašská Senice).

Hasič se zařízením CCS Cobra, foto: redakce

Pod vedením zkušených lektorů, zabezpečujících výcvik hasičů v zařízeních simulující reálné podmínky požáru, provedli profesionální hasiči realizaci několika scénářů provádění hasebních prací při požáru rodinného domu za použití tohoto zařízení. Zajímavé bylo zejména sledování rozložení teplot v zasaženém prostoru pomocí termokamer a jejich výrazný pokles pouze pár sekund po použití zařízení CCS Cobra.

K proniknutí přes cihlovou zeď stačilo systému Cobra jen několik vteřin. Bezpečnost, která se musí dodržovat při zacházení s tímto vysokotlakým zařízením, je podobná jako u střelné zbraně. Foto: redakce

Jak to funguje?

 

CCS COBRA je efektivní nástroj pro prorážení a řezání všech typů materiálů. Systém se skládá z tlakové nádoby vysokotlakého čerpadla, které vytvářejí potřebnou energii pro řezání a hašení pomocí vody a abraziva. Pracovní tlak je přibližně 260 barů a průtok vody je 50 litrů za minutu. Po proražení zdi strojník přepne systém pouze na vodní paprsek (již bez abraziva) a obsluha rozprašuje pomocí vytvořeného otvoru vodu uvnitř objektu, vytváří velmi jemnou vodní mlhu, která má schopnost zchlazovat prostor požáru a hasit oheň.

 

Foto: Cold Cut Systems

 

Cvičení v Lidečku. Foto: redakce

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA