Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lidem po vyléčení z covid-19 pomáhají v Luhačovicích

date_range 18.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: Lázně Luhačovice

Role lázní v době ovlivněné novým typem koronaviru se postupně mění. Nejprve byly z bezpečnostních důvodů uzavřené, později se měly stát rezervními lůžky pro přeplněné nemocnice, ale jejich skutečné poslání v boji s covidem-19 přichází na řadu až nyní. Spočívá v doléčení a rehabilitaci stavu po komplikovaném průběhu nemoci. A to je role, ve které mohou využít všechny své přednosti. V luhačovických lázních přitom nejde jen o léčení na vlastní náklady pacienta. Vzhledem k tomu, že jim je v tzv. Indikačním seznamu i ve smlouvách se všemi zdravotními pojišťovnami oficiálně potvrzena účinnost léčby onemocnění dýchacího systému, tak je možné tuto léčbu v Luhačovicích předepsat formou komplexní lázeňské péče a zcela ji hradit z pojištění. A už se tak i děje.

 

Na poškození plic a průdušek se v Luhačovicích specializují. „Využíváme osvědčené léčebné postupy obvyklé u onemocnění dýchacích cest a pochopitelně i letité zkušenosti s léčbou těchto nemocí. K hlavním metodám patří především individuální inhalace přírodní minerální vodou v čele s Vincentkou, dechová rehabilitace, masáže, vybrané vodoléčebné procedury a pitná terapie zdejších minerální vod. Pro každého sestavujeme individuální léčebný program. U pacientů dochází ke zmírnění dechových potíží, kašle, zlepšení kondice a v neposlední řadě i psychiky. První návrhy na lázeňskou péči jsme již obdrželi. Pacienti léčbu neodkládají a přijíždějí již od zahájení provozu na začátku ledna,“ popisuje prim. MUDr. Jiří Hnátek, hlavní lékař Lázní Luhačovice, a.s.

 

Lázeňská péče tak usnadňuje návrat do normálního života, urychluje rekonvalescenci a v neposlední řadě působí preventivně a snižuje vliv dalších zdravotních komplikací. Kromě dospělých se v Luhačovicích léčí i děti od 1,5 roku. „Ačkoliv je u dětí průběh nemoci většinou zcela lehký, tak i jim může naše lázeňská léčba pomoci s rekonvalescencí. Naposled jsme nedávno úspěšně léčili dítě, které trápil po překonaném covidu kašel,“ uvádí MUDr. Jana Rydlová, ředitelka dětských léčeben Lázní Luhačovice, a.s. Návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotními pojišťovnami může vystavit praktický lékař nebo pediatr na doporučení pneumologa nebo i přímo odborný lékař.

 

Léčebné, regenerační nebo preventivní pobyty jsou nabízeny v obou lázních také samopláteckou formou a už je objednávají první zájemci. Týdenní luhačovický pobyt s názvem Rehabilitace po covidu-19 obsahuje uhličité koupele, inhalace, masáže, oxygenoterapii, rašelinové zábaly i pitnou kúru.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA