Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Linkovému autobusu hořel motor

date_range 21.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Ve Velkých Karlovicích hořel linkovému autobusu motor. K události došlo ve středu 20. března v odpoledních hodinách. Po příjezdu na autobusovou zastávku ve Velkých Karlovicích si kouře vycházejícího ze zadní části vozidla všimli cestující.

„Okamžitě upozornili řidiče. Ten po otevření kapoty levé části motorového prostoru zjistil, že zde došlo k plamennému hoření. Za použití připraveného práškového hasicího přístroje se mu podařilo plameny srazit a zabránit dalšímu rozvoji požáru," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Linkovému autobusu hořel motor (foto HZS Zlínského kraje)

Náplň hasicího přístroje mu však brzy došla a oheň se začal znovu rozhořívat. Zavolal proto hasiče. „V 15:38 hodin vyjela na místo jednotka profesionálních hasičů stanice Vsetín a současně i jednotka dobrovolných hasičů z Velkých Karlovic. Ti také byli na místě požáru jako první a to do dvou minut od vyhlášení poplachu. Za použití jednoho útočného proudu požár pak definitivně zlikvidovali," upřesnil mluvčí.

Na místo události byl povolán vyšetřovatel požárů z Valašského Meziříčí, který po provedeném ohledání motorového prostoru zjistil, že za vznikem požáru stálo povrchové a sálavé teplo samotného bloku motoru, v jehož bezprostřední blízkosti vedla hadice sání vzduchu.

Linkovému autobusu hořel motor (foto HZS Zlínského kraje)

„Podle prvotního odhadu došlo ke škodě za zhruba padesát tisíc korun. Hodně důležitý byl zásah samotného řidiče a následně i dobrovolných hasičů. Celkově byl uchráněn majetek ve výši asi jednoho milionu," dodal Libor Netopil.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA