Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Liptál v neděli hostí mistrovství dřevorubců

date_range 29.Kvě, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Letošní ročník STIHL Timbersports nejenže přivezl do ČR největší závod dřevorubecké špičky Evropy Timbersports Euro Challenge, ale jako každý rok uvede i mistrovství ČR, které se po minulém vítězství Jana Svobody z Liptálu u Vsetína přesune právě do rodiště tohoto skvělého dřevorubce.

Hlavní závod českých dřevorubců Mistrovství ČR STIHL Timbersports se bude konat 3. června v Liptálu u Vsetína, rodišti několikanásobného mistra ČR a mistra ČR 2011 Jana Svobody. „Dřevorubectví má v Liptálu dlouhou tradici, proto je konání Mistrovství ČR u nás určitou satisfakcí nejen pro mě, ale i pro starší generace dřevorubců nebo nové naděje," sděluje Jan Svoboda. Doplňuje: „Nebude to pro mě jednoduchá sezona, momentálně pracuji ve Francii, kde i příležitostně trénuji. I tak se ale pokusím zaútočit na první příčky."

Jan Svoboda 2009   foto archív pořadatelů

Během dubna a května proběhly dva kvalifikační závody na MČR. Vítězem v Písku se stal Martin Roušal, jenž se stal po sečtení nejlepších výsledků z obou závodů i celkovým vítězem kvalifikační série. Druhý boj v Sušici vyhrál Jan Kamír, který je sice z gardy starých harcovníků, ale o odchodu do "timbersportového důchodu" rozhodně neuvažuje, naopak. Velmi těsnými výsledky se tak rozhodlo o špičce 13 nejlepších dřevorubců, kteří se utkají na MČR v Liptálu celkově v šesti disciplínách v pořadí: Spring Board, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop a Hot Saw. MČR tradičně předchází tréninkový kemp ve dnech 29. května – 2. června v Liptálu, kde ten nejlepší dostane divokou kartu a doplní jako čtrnáctý dřevorubeckou špičku na MČR.

Dřevorubecký sport STIHL Timbersports má čím dál větší ohlas u široké veřejnosti a sportovních nadšenců u nás i ve světě. Patří k oblíbenému klání, do kterého je zapojeno více než 20 států, přičemž úroveň výkonů každým rokem stoupá. Stejně tak je tomu i v naší malé kotlině, kde se každoročně o titul mistra utkávají ti nejlepší. Jak to dopadne letošní rok, se můžete přijít podívat na Mistrovství ČR STIHL Timbersports 3. června 2012 od 11:00 v Liptálu u Vsetína. Vstup je jako vždy ZDARMA.

Nominace pro Mistrovství ČR:

Start.č. Jméno Body
1 Roušal Martin 61
2 Svoboda Aleš 59
3 Wáwrů Jan 58
4 Svoboda Jan 58
5 Maťha Zdeněk 57
6 Kamír Jan 56
7 Diviš Karel 53
8 Holub Jan 50
9 Klíma Leoš 50
10 Novák Bohuslav 40
11 Moťka Vojtěch 37
12 Gottvald Jaroslav 34
13 Skalický René 31

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz  

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA