Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Luhačovice řeší dopady na lázeňství a cestovní ruch

date_range 31.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Luhačovice

Za přísných hygienických opatření a v minimalizovaném počtu osob se 31. března sešel starosta Luhačovic, hejtman Zlínského kraje a zástupci lázeňských společností a několika významných hotelů. Projednali krizový stav odvětví a jeho dopady na region.

 

„Lázeňství a cestovní ruch jsou hnacím motorem našeho města. Společně jsme řešili naléhavou situaci, ve které se nyní ocitlo pro Luhačovice zcela zásadní odvětví cestovního ruchu. Se zástupci jednotlivých subjektů a panem hejtmanem chceme koordinovat společný postup, abychom dosáhli co nejmenších dopadů nouzového stavu na zaměstnanost. Nechceme dopustit hromadné propouštění, naopak se snažíme najít řešení k udržení zaměstnanosti a jistoty budoucí práce ve městě,“ poznamenal starosta Luhačovic Marian Ležák.

 

Důležité je podle všech zúčastněných spojit síly k záchraně celého odvětví

 

S pomocí kraje budou Luhačovice apelovat na vládu s žádostí o rychlou podporu pro sektor lázeňství a cestovního ruchu. Současná situace není jednoduchá pro nikoho, ale zatímco celkově je podnikatelské prostředí omezeno z části, sektor cestovního ruchu je utlumen ze 100%. Město vnímá, že potenciální hrozba vysoké nezaměstnanosti může mít fatální dopady na celý region.

 

Konkrétně nastínil situaci v lázeňství výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a.s. „Reálný stav u nás je, že teď máme do 9. dubna poslední hosty. Ti pak odjíždějí a zavíráme všechny provozy. Bavíme se teď o tom, jak vyřešíme situaci z pohledu zaměstnanosti a z pohledu nákladů, ale nějaká predikce se dělá velmi těžce. Je to i apel na pana hejtmana, právě aby se řešila pomoc od státu, dotace na zaměstnance a udržení pracovních míst. Proklamace pomoci jsou, ale jasné podmínky zatím nejsou,“ dělil Dědek. Vyčíslil také konkrétní dopady na největší lázeňskou společnost v Luhačovicích. „Když jsme naplno rozjetí, máme 1,5 milionu denní inkaso v tržbách. Když zavřeme celou firmu, tak toto bude chybět, ale náklady zůstávají,“ sdělil Dědek.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA