Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Luhačovice zvítězily v soutěži „O keramickou popelnici“

date_range 09.Zář, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ocenění převzal starosta Marian Ležák s ředitelem TS Luhačovice Josefem Pučalíkem

Luhačovice zvítězily v soutěži „O keramickou popelnici“, která oceňuje obce a města nejlépe třídící odpad v předešlém roce.

Prvenství si lázeňské město připsalo v kategorii obcí od 1 501 do 15 000 obyvatel. Ocenění za vítězství převzal starosta Marian Ležák spolu s ředitelem TS Luhačovice Josefem Pučalíkem na slavnostním vyhlášení výsledků 7. září na zámku v Bystřici pod Hostýnem.

 

„Jsem rád, že Luhačovice se po minulém druhém místě opět vrátily na 1. příčku v této soutěži. Děkuji všem občanům, že vzorně třídí odpad a podporují tak rozvoj ekologie v našem městě,“ poznamenal starosta Marian Ležák.

 

Kromě symbolické keramické popelnice získaly Luhačovice jako vítěz také 30 000 Kč na další rozvoj odpadového hospodářství. Hlavním kritériem pro hodnocení bylo v soutěži množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele, ale i počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Zohledněny byly i hustota sběrné sítě nebo sběr kovových odpadů. Samotné hodnocení pak bylo provedeno na základě údajů poskytovaných obcemi do systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného vykazování za stanovené období.

 

 

Za Luhačovicemi skončily ve stejné kategorii na druhém místě Šumice, třetí místo obsadil Bánov. Vítězství v dalších kategoriích získalo mezi městy nad 15 000 obyvatel Uherské Hradiště, mezi obcemi do 1 500 obyvatel nejlépe třídily Vigantice. První mezi malými obcemi do 500 obyvatel pak byly Bořenovice, na stupních vítězů je doplnily stříbrný Rudimov a bronzová Oznice.

 

Na jednoho obyvatele Zlínského kraje připadlo za loňský rok 22,5 kg vytříděného papíru, 14 kg plastů, 13 kg skla a 0,3 kg nápojových kartonů. Celkově jde o téměř 50 kg vytříděného odpadu na každého obyvatele kraje, což je meziroční nárůst o bezmála 3 kg oproti roku 2018.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi