Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Luhačovické Otevírání pramenů bude zřejmě jen symbolické

date_range 28.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Otevírání pramenů v Luhačovicích. Foto: archiv města Luhačovice

Vládní opatření, která stále neumožňují pořádání kulturních akcí pro veřejnost, dopadají i na možnosti konání tradičního Otevírání pramenů v obvyklém termínu o druhém květnovém víkendu. Na oblíbené zahájení lázeňské sezóny pravidelně do Luhačovic přijíždějí tisíce návštěvníků, ale letos se podobně jako v loňském roce kvůli aktuální situaci programy v obvyklém termínu konat nebudou.

 

„Velice nás to mrzí, ale současné podmínky nám bohužel neumožňují uskutečnit připravovanou akci, která se měla konat ve dnech 7. – 9. května. Nemůže se teď uskutečnit ani ve zkrácené formě, protože ani to nám neumožňují aktuálně platná omezení. Kvůli charakteru akce a nejistotě v uvolňování opatření není zatím možné stanovit ani náhradní termín,“ vysvětlila za organizátory ředitelka Městského domu kultury Elektra Hana Slováková. Otevírání pramenů, které pravidelně pořádá město ve spolupráci s řadou partnerů, mělo i letos nabídnout bohatý program. Ten zahrnuje každoročně nejen samotný nedělní krojovaný průvod spojený se svěcením pramenů, ale i celou řadu kulturních vystoupení, jarmark, přehlídku automobilových veteránů, promenády v historických kostýmech a další doprovodné programy.

Kulturní program letos kvůli vládním opatřením nebude. Foto: archiv města Luhačovice

V symbolické formě se ale plánuje alespoň svěcení pramenů uskutečnit, jakmile to situace dovolí. „Akce ale zřejmě proběhne jen v minimálním symbolickém rozsahu a obdobně jako v minulém roce s největší pravděpodobností i tentokrát bez přítomnosti široké veřejnosti,“ nastínila Slováková. Jak dodává, lépe to vypadá s možností konání dalších oblíbených luhačovických akcí v pozdějších termínech. „Věříme, že s postupným zlepšováním situace a uvolňováním opatření se bude moci v obvyklém termínu i rozsahu uskutečnit například červencová Luhačovická pouť a snad i různé dřívější akce. Až to bude možné, samozřejmě na všech programech návštěvníky rádi přivítáme,“ doplnila Slováková.

Město plánuje alespoň svěcení pramenů, ale zřejmě bez široké veřejnosti. Foto: archiv města Luhačovice

Že lidé budou moci už brzy na různé akce v Luhačovicích zavítat, věří i starosta Marian Ležák. „Víme z mnoha ohlasů občanů i návštěvníků, jak se na opětovný restart kulturních akcí a společenského života v našem městě všichni těší. Zatím nám i všem místním podnikatelům svazují ruce platná opatření. Aby se situace uvolnila co nejdříve, si přejeme stejně jako všichni, kdo Luhačovice mají rádi a pravidelně sem s oblibou jezdí za zdravím a relaxací,“ poznamenal starosta Ležák.

 

Kulturní vystoupení, jarmark, přehlídka automobilových veteránů, promenády v historických kostýmech…se letos opět neuskuteční. Foto: archiv města Luhačovice

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA