Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Luhačovické prameny jsou posvěceny

date_range 27.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Otevírání pramenů Luhačovice, foto: J. Dostál

Luhačovice v úterý 26. května patřily Otevírání pramenů, které město každoročně pořádá jako slavnostní zahájení hlavní turistické sezóny.

 

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo i letos dodržet tradici a alespoň symbolicky jsme posvětili místní prameny a dali najevo, že turistický ruch v našem městě opět ožívá. Slavností jsme přímo navázali na pondělní otevření hotelů a restaurací. Právě po obtížném období se snažíme dělat pro propagaci Luhačovic jako turistické destinace maximum. Chceme dát najevo, že Luhačovice jsou na všechny hosty přichystány i v tomto roce a oficiální zahájení sezóny je toho dokladem,“ sdělil starosta Luhačovic Marian Ležák.

 

Letošní program Otevírání pramenů byl tentokrát samozřejmě přizpůsoben současným možnostem plánování a konání akcí a vše se odehrálo jen v minimalizované podobě. I tak ale nechybělo vystoupení folklorních souborů Malé Zálesí a Leluja. V hale Vincentka představily tradiční folklorní pásmo s recitací „Vodolenko milá“ věnované pramenům. Na oblíbenou akci i letos zavítali členové Rady Zlínského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem i zástupci lázeňských společností a hotelů, které ve městě působí. V průběhu setkání farář Hubert Wojcik posvětil za všechny místní léčivé prameny pramen Vincentka, který je z nich nejznámější. Program ve stejnojmenné hale mohli ovšem tentokrát sledovat z kapacitních důvodů pouze pozvaní hosté a média, aby bylo možné dodržet povinné rozestupy osob. Veřejnost pak mohla vidět průvod účastníků přes kolonádu ke kapli svaté Alžběty. Zde proběhla společná modlitba s prosbou o požehnání pro Luhačovice, místní lázně a pro všechny, kdo sem jako návštěvníci přijíždějí. Slavnost u kaple uzavřelo zvonění zvonu, který tu vítá všechny, kdo v Luhačovicích hledají a nalézají klid, pohodu, odpočinek, relaxaci a nové zážitky.

 

Foto: J. Dostál

 

„Město je přichystáno s řadou aktivit pro návštěvníky, je jako v jiných letech plné květinových záhonů a krásné zeleně. Jako by samo volalo: Těšíme se na Vás! I já se k tomuto volání připojuji a srdečně zvu všechny k návštěvě našeho krásného města. Že se tu život opět rozproudil těší naše občany, stejně jako všechny, kdo k nám přijíždějí na znovuobnovené pobyty,“ uzavřel starosta Ležák.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA