Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lukáš Fojtík podal perfektní výkon v soutěži o mistra ČR ve frézování

date_range 01.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Žák Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín Lukáš Fojtík. Foto:

Žák Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín Lukáš Fojtík studující obor mechanik seřizovač (3. ročník) se po osmi měsících příprav a tréninku úspěšně probojoval kvalifikací až do FINÁLE soutěže o mistra ČR ve frézování, které probíhalo v prostorách DMG Mori v Brně.

 

„O soutěži jsem se dověděl ve škole od pana mistra, který mě navrhl, jestli bych se jí nechtěl zúčastnit. Přišlo mě to jako zajímavá zkušenost a příležitost, díky níž bych se už v mládí mohl posunout výše v praktických dovednostech a určitě bych mohl případný úspěch uplatnit později i v pracovním životě,“ uvedl Lukáš Fojtík.

 

Foto: Skills Czech Republic

 

V listopadovém finále se představili soutěžící, kteří splnili náročné podmínky kvalifikace. Kluci frézovali přesně podle technické dokumentace národního kola švýcarských SwissSkills a konzultantem českého zadání byl Juerg Marti, chef expert pro frézování z WorldSkills v Kazani. Soutěž je určena nejenom pro žáky SŠ, ale i pro pracující frézaře a studenty VŠ do 23 let.

Foto: Skills Czech Republic

Úroveň soutěže byla velmi vysoká, soutěžící měli za úkol naprogramovat dvě součástky v systému SolidCAM a následně vyrobit na CNC stroji CMX 50 U. Lukáš si úspěšně poradil s oběma dílcemi a v celkovém pořadí skončil na krásném 4. místě. Šikovní strojaři z Valašska se neztratí i na tak významných soutěžích.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA