Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Lupič vyšplhal do kanceláře po hromosvodu. Ukradl triko a tepláky

date_range 31.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality

V úterý policisté zužitkovali včasné ranní oznámení. Během několika desítek minut dopadli pachatele vloupání. Ten si odpoledne převzal sdělení podezření z trestného činu krádež.

 

Zloděj využil v úterý 30. července kolem šesté ráno příležitosti nedostatečně zabezpečeného okna v prvním patře budovy s různými provozovnami a kancelářemi ve Vsetíně. Vyšplhal po hromosvodu, okno otevřel a vlezl do jedné z provozoven.

 

„Celou místnost prohledal, přeházel věci a převrátil i skříň, která se po dopadu rozbila. Vzal jen triko a tepláky a taky sáček s mincemi. Zaujaly ho spojovací dveře do další místnosti. Dveře rozlámal a i tuto místnost prohledal. Nenašel ale nic, co by se mu hodilo. Muž pokračoval do další místnosti. Dveře, které do ní vedly, vypáčil nůžkami. I tady hledal, ale opět neuspěl,“ popsal mluvčí policistů Vladislav Malcharczik.

 

Budovu opustil stejným oknem a opět sešplhal po hromosvodu. Právě v této chvíli byl ale spatřen náhodnou svědkyní. Ta si tuto informaci nenechala pro sebe a ihned volala policii. Po pachateli začali intenzivně pátrat policisté společně s městskými strážníky. Po hodině byli úspěšní a muž skončil v poutech.

 

Policisté zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Ostravy. Ten opravdu vzal jen tepláky s trikem a sáček s drobnými. Odnesl si tedy věci v hodnotě pěti set korun. Závažnější ale bylo jeho ničení. „Na skříni a dveřích způsobil škodu bezmála za pět tisíc korun. Ještě včera odpoledne si muž převzal sdělení podezření pro trestný čin krádež. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až dvouletého vězení,“ dodal Malcharczik.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA