Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Majitele domku probudili dva maskovaní muži

date_range 24.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Dva maskovaní muži se vloupali ve středu brzy ráno do rodinného domku ve Vsetíně. Sedmapadesátiletého majitele pořádně vyděsili, protože se během jejich „návštěvy" probudil. Jeden z lupičů ho pak držel násilím na posteli a druhý prohledával dům. Nakonec si odnesli jen peněženku s 1 300 korunami.

Ve středu kolem tři čtvrtě na tři ráno probudil muže v rodinném domku ve vsetínské části Rokytnice nějaký šramot. V domku bydlí sám, a proto mu bylo divné, co nebo kdo může šramot způsobovat. „Šel se tedy podívat na chodbu, odkud vycházela i světla, jakoby někdo svítil baterkou. Na chodbě spatřil dva maskované muže, z nichž mu jeden dal znenadání ruku s rukavicí na ústa, zatlačil ho zpět do ložnice, kde ho povalil na postel a s rukou na ústech ho držel na posteli, zatímco druhý muž prohledával přízemní místnosti," uvedla tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Zloděj po několika minutách přišel do ložnice, řekl svému komplici, že něco málo našel a poté oba z domu odešli. Vyděšený a rozrušený vlastník domku zavolal svým příbuzným, kteří věc oznámili na policii. Podle poškozeného muže měli oba lupiči přes obličej černé šátky, takže jim do tváře neviděl. Oba mluvili česky.

Vsetínští policisté společně s kriminalisty provedli na místě šetření a ohledání místa činu. Zjistili, že muži vnikli do domku pootevřeným oknem na toaletu. „V domě byl velký nepořádek, zloději při hledání peněz vyházeli věci ze skříní a zásuvek. Odcizili nakonec jen peněženku s doklady a s 1 300 korunami," řekla mluvčí.

„Po pachatelích, kterým v případě dopadení a prokázání viny hrozí za trestné činy loupež, krádež vloupáním a porušování domovní svobody až desetiletý trest odnětí svobody, intenzivně pátráme," uvedla tisková mluvčí. V případě, že by někdo zaznamenal kolem druhé až třetí hodiny ráno, kdy byla silná bouřka, která spoustu lidí vzbudila, pohyb dvou mužů po silnici 1/69 v části Rokytnice, ať kontaktuje Policii ČR na lince 158.

Nebylo to jediné vloupání do rodinného domku v uvedenou noc. Necelou hodinu před uvedeným vloupáním se zloděj nebo zloději pokoušeli vniknout do domku, který je od tohoto vzdálený necelý kilometr. Zloděj vnikl dovnitř pootevřeným oknem na půdě, ke kterému se dostal nalezeným žebříkem. „V domě byl však při prohledávání skříní a zásuvek vyrušen obyvateli domku, před kterými stihl z domu, aniž by cokoli odcizil, utéct. Jestli oba případy spolu souvisí, je předmětem dalšího šetření," dodala Javorková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA