Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Majiteli diskotéky ve Slušovicích hrozí 8 let za mřížemi

date_range 29.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Padla obvinění k případu diskotéky ve Slušovicích. V noci ze soboty 29. října na neděli 30. října 2022 došlo na tematické Halloweenské párty v Music clubu Sud ve Slušovicích k neštěstí. V důsledku tlačenice utrpělo několik mladých lidí zranění (více zde Diskotéka ve Slušovicích skončila zraněním několika mladých lidí).

 

Komisař kriminální policie obvinil devětadvacetiletého muže a firmu ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti s trestní sazbou až osm let odnětí svobody.

 

„Mladý muž jako jediný jednatel společnosti, organizátor a člen ochranky na diskotéce ve Slušovicích neučinil odpovídající bezpečnostní opatření a nedodržel maximální kapacitní omezení vstupu osob, když do prostor o maximální kapacitě 280 osob pustil minimálně 400 návštěvníků, přičemž vstup do objektu nebyl nijak regulován,“ uvedla mluvčí policistů por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

 

Důsledkem byla kritická situace, která vznikla na schodišti mezi 1. a 2. patrem objektu, kde se setkalo velké množství osob, které chtěly buď vstoupit dovnitř, nebo ven. Tím si zcela znemožnily pohyb, což u některých vyvolalo paniku, dechovou tíseň, ztrátu vědomí, přičemž někteří návštěvníci spadli a jiní po nich šlapali.

 

Dvě osoby v přímém ohrožení života

 

Osmnáctiletá dívka utrpěla těžkou újmu na zdraví a patnáctiletý hoch utrpěl vážnou poruchu zdraví. Oba byli v přímém ohrožení života. „Dalších deset účastníků ve věku od patnácti do devatenácti let utrpělo různé druhy zranění a psychických potíží, vzniklo tím u nich riziko těžké újmy na zdraví a jenom díky shodě příznivých okolností k takové újmě nedošlo,“ doplnila policejní mluvčí.

 

Jednatel firmy způsobil obecné ohrožení tím, že vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví a porušením důležité zákonné povinnosti způsobil těžkou újmu na zdraví. Stejně se provinila také firma jako právnická osoba.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA