Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Malé piloty láká nový motokárový kroužek

date_range 27.Říj, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Po půlroční pauze byla na Vsetíně opětovně zprovozněna krytá motokárová dráha. Tato je nyní ještě delší než ta původní a Vsetín se tak může pyšnit nejdelší dráhou pro tento druh sportu v celém Zlínském kraji. Provozovatelé navíc letos spustili nový motokárový kroužek pro děti.
Motokárová dráha, které se původně nacházela v areálu bývalé Zbrojovky Vsetín, v objektu číslo 127, byla přemístěna na opačný konec Vsetína – do bývalé modelárny MEZu. „Prakticky ze dne na den jsme dostali výpověď, proto jsme museli hledat náhradní prostory," vysvětluje důvod, proč byla dráha na několik měsíců uzavřena, její provozovatelka Marcela Baldová. Teď je však tato adrenalinová zábava mnohem dosažitelnější z centra města. „K městským lázním je to odsud asi 1000 metrů a leží asi padesát metrů od cyklostezky," dodává.
 

Nové prostory navíc umožnily postavit ještě o padesát metrů delší okruh, samozřejmě nechybí ani profesionální časomíra. „Dráha je teď dlouhá 250 metrů a je svým způsobem originální, neboť nabízí i řadu technických specialit jako jsou například průjezdy," upozorňuje Jiří Balda, syn Marcely Baldové, který se motokárovému sportu aktivně věnuje.

Vyřádit se zde přitom mohou nejen dospělí, ale i děti. Specielně pro ně bylo založeno nové občanské sdružení ZET Junior, které má za cíl hledat a vychovávat nové motokárové talenty. „Už pracujeme se čtyřmi dětmi, které jezdí pod vedením zkušeného závodního jezdce Davida Spisara," prozradil Balda. Organizace však podle jeho slov spolupracuje také s týmem Lucie Panáčkové, juniorské mistryně Evropy v motokárách. „Dráhu navštěvují i aktivní příznivci motoristického sportu jako například Jaromír Tomaštík a další," dodal Balda.

Eva Stejskalová

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA