Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Malí zdravotníci navštívili městskou policii

date_range 24.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Jak městští policisté spolupracují s Policií ČR, jak probíhá odchyt toulavých psů nebo jak se zachovat při dopravní nehodě. Na tyto a další zvídavé otázky se přišla v úterý 23. února zeptat desítka mladých zdravotníků přímo na služebnu Městské policie Valašské Klobouky. Dostalo se jim nejen vysvětlení práce policistů, ale také si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak se cítí zatčený pachatel s pouty na rukou. 
 

Mladí zdravotníci si prohlédli služebnu městské policie   foto MěÚ Val.Klobouky   více fotek

 
„Děti ze zdravotnického kroužku domu dětí a mládeže se zajímaly hlavně o to, jak probíhá služba městské policie, jakým způsobem například postupujeme při odchytu nebezpečných psů a jak v případě napadení člověka prověřujeme původ zvířete. Názorně jsme jim proto předvedli, jakého vybavení je zapotřebí a jak samotný odchyt vypadá. Mluvili jsme ale také o tom, jak se dovolají pomoci v případě nehody a jak je důležité být na silnici vidět," shrnul o exkurzi strážník městské policie Tomáš Malota. Doplnil, že také dětem rozdali reflexní přívěšky na batohy a odrazky na kola, díky nimž se budou v silničním provozu pohybovat bezpečněji.

K největším lákadlům služebny policistů patřila jejich výstroj a výzbroj, a tak si děti mohly vyzkoušet nejen vyztužené rukavice, ale také pravá pouta a vybitou služební pistoli. Na závěr pomocí webové kamery zkontrolovaly dění na Masarykově náměstí a podělily se o sladkosti, které pro ně policisté připravili.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA