Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Marianka natočila klip s kapelou STRAM. Je hotovo a bylo to nádherné

date_range 01.Dub, 2019 featured_play_list Aktuality

Dva dny, kdy pracoval realizační štáb na plné pecky. O hodinu méně spánku kvůli zvyku posunovat čas. Ale je hotovo a bylo to nádherné!

 

Text k písničce V náručí je ryzí příběh o lásce. Jsou tady lidičkové, kteří by ten příběh tak moc chtěli opravdově žít, nicméně realita rozhodla jinak. Snít však může každý úplně o všem. A snění o náruči, o lásce a pochopení, ale i o samotě mezi lidmi, se stalo základem scénáře videoklipu V náručí. Hlavní postavou videoklipu je třináctiletá Marianka Vaněčková ze Zlína, která trpí spinální svalovou atrofií (SMA), ale miluje fotografování, youtuberství a filmování (více o Mariance zde a v rozhovoru s její maminkou zde). Natáčení videoklipu si statečná dívka užívala.

 

Jediným profesionálem mezi nadšenci byl kameraman Jirka Novotný, jenž se pro tuto akci ujal i režisérské židle. Nikoho lepšího si zúčastnění nemohli přát. Jeho vedení, ať už komparzu nebo jednotlivých postav, si každý pochvaloval. Popis obou natáčecích dnů a velmi zajímavou fotogalerii Vám zprostředkoval jako první Region Valašsko, exkluzivní mediální partner projektu Marianka.

 

Fotogalerie z natáčení ZDE.

Natáčení videoklipu V náručí, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

V sobotu dopoledne se začala připravovat scéna v domě u Jardy Šuly v Jarcové. Jirka Novotný se svým profesním kolegou Jaroslavem Kalouskem potěšili zcela jistě Věrku Šulovou, když jí zajistili řadu podnětů pro velikonoční úklid. Ačkoliv měla paní Věrka z baráku studio, přijala celou filmovou bandu jako dlouho očekávanou návštěvu se vším komfortem, aby snad někomu při natáčení nekručelo v žaludku. Mezitím její zeť připevňoval na zeď banner v kulturním domě. Banner o velikosti 4×1 metru, s nápisem Koncert pro Marianku. I za to dodatečné díky všem.

 

Odpoledne přijela kapela STRAM a začaly se točit první scény. Netrvalo dlouho a v ulici se objevila dodávka brněnské Ligy vozíčkářů, která velmi ochotně vyšla vstříc potřebám filmového štábu s převozem Marianky Vaněčkové. Poděkování patří i výbornému řidiči a člověku Ivo Suchému, který se s maximální ochotou snažil zajistit Mariance veškerý komfort. Dokud svítilo slunce, musela se natočit asi nejsložitější scéna. Jednalo se o záběr, kdy jde STRAM s Mariankou a maminkou Maruškou roztažený po celé šířce cesty. Řidiči i cyklisté však byli trpěliví a vše se obešlo bez jakýchkoliv problémů. Jediné nebezpečí hrozilo snad jen ve chvíli, když se řidiči otáčeli za Vojtou Kocůrkem, který v paruce vypadal jako Gene Simmons, basák od Kiss.

 

Následovalo docela náročné natáčení Marianky v domě u Šulů a pak již podvečerní přesun do sálu kulturního domu v Jarcové. Hlavní otazník štábu – kolik asi lidí přijde do role komparzu? Sliby jsou jedna věc, skutečnost druhá. Nakonec přišlo něco málo přes šedesát lidí, což bylo ještě více, než se očekávalo. Sice ve velkém sále to vypadalo jak gdyž pluvne, ale pro potřeby natáčení taková parta postačovala. Podpořit akci přišli občané Jarcové, hasiči z Oznice, Bystřičky, Huslenek. Přijeli zaměstnanci firmy Hajdik, která se na klipu podílí rovněž sponzorsky. Přijel i sám majitel firmy Filip Hajdík s maminkou a lidmi z vedení a užívali si atmosféru naplno s ostatními. Přijeli, pro kapelu velmi vzácní hosté, jejich skalní fanoušci z různých koutů okresu. Všem se skupina STRAM a realizátoři projektu s díky hluboce klaní.

Natáčení videoklipu V náručí, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

Lidé přijeli opravdu podpořit projekt bez jakýchkoliv nároků na odměnu. Přijeli po vlastní ose a mnohdy i zdaleka. Proto se skupina STRAM snažila těmto lidem alespoň trošičku vynahradit jejich obětavost. Kdo chtěl, dostal triko vytvořené speciálně pro tuto akci s emblémem a nápisem STRAM pro Marianku. Všichni si dokonce museli vzít speciální zapalovače STRAM, které použili při natáčení. Aby mohli při náročných výkonech dodržovat pitný režim, bylo zde pro všechny nachystáno zdarma pivo a pro mladší kofola.

 

Jakmile se komparz dostavil, režisér je vykázal ze sálu, protože potřeboval natočit příjezd kapely s Mariankou. Jakmile se vrátili dovnitř, okamžitě je do osidel svých vtípků chytil baskytarista skupiny Dan Káčer. Takže mezitím, co část herců tvrdě makala, zbytek sálu se řehtal a hýkal nadšením nad vtipy, které se nesly sálem. Pak začal pracovat dav. Napřed to trošičku drhlo. Přece jen, hrát nadšení je obrovský rozdíl než je prožívat. Ale pak se na pódiu objevila Marianka a jakoby všechny očarovala. V dalších záběrech se v davu objevil Lukášek Frydrych z Valašského Meziříčí, který je v klipu snovým zachráncem Marianky, a nadšení v sále opět stouplo. Pak převzal režisérské otěže život. Celá parta komparzistů se vrhla pod pódium, Mariance k nohám, a začala skandovat Ma-ri-anka, Ma-ri-anka. Ve chvíli, kdy samotným tvrdým rockerům zvlhly oči, se Mariance rozkutálely slzy dojetí po líčkách. Ani věčně usmátý Lukášek najednou nevěděl, co mu to provádějí obličejové svaly. Vy, kdo jste v Jarcové na natáčení nebyli, věřte, že nešlo jen o momentální výtrysk sounáležitosti s hlavní hrdinkou. I druhý den chodily realizátorům projektu sms a emaily s poděkováním, že mohli být u toho, že jim bylo umožněno prožít tak silně emotivní chvíle. Při natáčení v Jarcové prožila řada lidí úžasný večer.

Natáčení videoklipu V náručí, fotogalerie ZDE

Neděle a studio IS Produkce Zlín, která projektu s Mariankou rovněž vyšla vstříc slevou za pronájem vzhledem k charitativnímu zaměření klipu. Green screen – kouzelné pozadí. Zde nastala podstatnější změna ve scénáři, kdy se měl původně natáčet skupinový tanec pod vedením Marušky Vaněčkové, Mariančiny maminky. Z dívčí taneční skupiny došlo ke změně na dvojici, kterou ztvárnili Martina a Jakub Denkovi z Valašského Meziříčí. Jak hodnotit výkon taneční dvojice? Jednoduše. Když v závěru jejich natáčení přijeli STRAM, hrozilo zřícení městského divadla, kde studio sídlí, poněvadž všem muzikantům třískaly čelisti o zem. Již na fotografiích lze vycítit krásu tance, takže pokud se obrázky rozpohybují, bude to symfonie pohybu.

 

Finále natáčení. Hlavní hrdinové Marianka Vaněčková a Lukášek Frydrych. Komorní atmosféra, naprostý opak soboty v Jarcové. Ale o to náročnější záběry pro oba dětské hrdiny. Jednalo se totiž o snímání nálady, výrazu obličeje, jemné nuance změn. Zde se opět projevila profesionalita Jirky Novotného, který oba malé herce dovedl uklidnit a vysvětlit jim, co po nich žádá. Že měl i Jirka co do činění s profíky, se projevilo pouze několika opakováními a řada záběrů se dokonce jela na první dobrou.

 

Premiéra videoklipu je naplánovaná přibližně za dva měsíce. Už teď se těšíme.

 

O vznik úžasných záběrů se zasloužili v první řadě sponzoři, kteří projekt Marianka podpořili. Jsou to: Štec SVT s.r.o. – generální sponzor, Ing. Petr Bravenec, projektová kancelář s.r.o. – generální sponzor, Kovar, a.s., Sbor dobrovolných hasičů Jarcová, Commodum, spol. s r.o., TM Stav, spol. s r.o., Lenka a Karel Trlicovi, obec Valašská Bystřice, obec Jarcová, HAJDIK, a.s., František Cvaško, Petr Švéd Tlašek, Ivana Daňková, portál Region Valašsko, Petr Machýček, Jana Velická, Vladimír Velický, Jan Mikulenka, Tomáš Adámek – AplikaPrint, obec Huslenky.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA