Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Marie Lanková – Cena pro nejlepší učitele

date_range 28.Dub, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Motto: Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas. Záleží na tom, co děláte den za dnem.

Význačné ocenění za pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace získala učitelka Základní školy Valašské Klobouky paní Marie Lanková. U příležitosti Dne učitelů ji společně s dalšími devatenácti nejlepšími pedagogy Zlínského kraje vyznamenal v muzeu J. A. Komenského v Uherském Hradišti hejtman kraje pan Stanislav Mišák. Ocenění pedagogové převzali také pamětní listy a medaile.

Na základě výzvy k předkládání návrhů bylo ve stanoveném termínu do 12. února 2014 na Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu podáno celkem 63 návrhů na ocenění ze všech škol ve Zlínském kraji. Z nich pak navrhla Výběrová komise jmenovaná Radou Zlínského kraje ustanovená pro výběr pedagogických pracovníků dvacet nejlepších.

foto MěÚ Valašské Klobouky

Paní učitelka Marie Lanková už více než čtyřicet let den za dnem vychovává a vzdělává mladou generaci ve Zlínském kraji. Věnovala se práci s mládeží i ve volném čase a o prázdninách na letních táborech, na které dodnes mnozí Klobučané vzpomínají. Mimo školu pracuje dlouhodobě v sociální komisi při městském úřadě. Její práci občané našeho města respektují a uznávají. Dále působí v Klubu důchodců Valašské Klobouky a pomáhá s organizací akcí pro ostatní. Pro Klub důchodců pomáhá zpracovávat granty a žádosti o dotace na financování činnosti.

Paní Marie Lanková má stále energie a sil na rozdávání. Celým svým profesním i osobním životem jde příkladem ostatním mladším kolegům i ostatním občanů. Svým působením ve Valašských Kloboukách vykonala a stále koná mnoho dobrého a je významným přínosem nejenom pro školu, ale také pro ostatní obyvatele našeho města.

Myslím si, že takových příkladných pedagogů není mnoho a je potřeba jejich tvrdou a záslužnou práci vyzdvihnout a ocenit. Veřejnost, především však mladí, by měli vědět, že jsou učitelé, kteří své profesi zasvětili celý život. Pro paní Marii Lankovou je učitelství a vychovatelství vskutku posláním. Ocenění si podle našeho názoru víc než zaslouží.

Mgr. Karel Ptáček, ředitel ZŠ Valašské Klobouky

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA