Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Maserati po vážné nehodě samo zavolalo pomoc

date_range 17.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Havárie osobního vozu u obce Prostřední Bečva. Foto: HZS

Automatický systém eCall v automobilu Maserati informoval záchranné složky o nehodě svého řidiče, který zůstal zaklíněný po havárii ve vozidle. Nehoda se stala v sobotu 15. dubna krátce po desáté hodině dopolední u obce Prostřední Bečva na Vsetínsku. Na místě přistával vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

 

Služba eCall je systém používaný u vozidel v EU, který v případě vážné dopravní nehody automaticky zavolá na bezplatné číslo tísňového volání 112. Systém lze aktivovat i ručně stisknutím tlačítka.

Náročné vyprošťování zaklíněných osob. Foto: HZS

Na místě zasahovali kromě policistů a záchranářů také hasiči. „První jednotka potvrdila náraz osobního auta do stromu se zaklíněním dvou osob. Ihned byla nasazena první sada hydraulického vyprošťovacího zařízení. Řidič byl vyproštěn zhruba po deseti minutách a předán do péče zdravotnických záchranářů. U spolujezdkyně bylo vyprošťování náročnější a bylo nutné maximálního nasazení všech zasahujících jednotek, včetně použití druhé sady hydrauliky,“ popsal mluvčí hasičů Adam Fuksa. Po celou dobu byla spolujezdkyně pod dohledem lékaře, který vzhledem k závažnosti poranění povolal na místo vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Po vyproštění ji do něj hasiči transportovali a ten s ní odletěl do traumacentra v Olomouci.

Během zásahu byla komunikace na Pustevny obousměrně uzavřena. Po odletu vrtulníku byla zprůjezdněna kyvadlově.

 

Vážná dopravní nehoda u Prostřední Bečvy. Foto: HZS

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA