Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Maškary, soutěže, papučky, tanec a krása

date_range 21.Úno, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Vzhledem k současnému dění v Janové by se dalo s humornou nadsázkou a příměsí černého humoru říci, že na zámku se pláče, zatímco v podzámčí se skáče.

Jak se stalo v Janové již zvykem, Sdružení janovských rodičů pořádá úžasný den pro děti i dospělé v jeden den. Brzy odpoledne dětský maškarní karneval a večer papučový maškarní bál. Snové zážitky z karnevalu i plesu můžete prožít ve velké fotogalerii, kterou naleznete v odkaze, pod titulní fotografií v článku.

Dětský karneval
Čtrnáctou hodinou odpolední byl odstartován další ročník velmi oblíbeného dětského karnevalu v Janové, kde se sjíždějí děti s rodiči ze širokého okolí. Poněvadž ve všech okolních pohádkových zemích je známo, že na bál se přijíždějí představit sličné princezny, víly, elfky, čarodějky, indiánky nebo pirátky, dostaví se zástupy obdivovatelů ve zbroji rytířské, supermani, vodníci, želví ninjové, piráti, dráčkové, upíři a policisté, aby soutěžili o pozornost sličných pohádkových bytostí.

Místo soubojů na kordy či klání s dřevci se můžou rekové předvádět v řadě soutěží, které pro všechny děti připravil i letos Mistr Rohlík a jeho roztodivná kočovná společnost. Letos navštívil Honza Rohlík Janovou jako hejkal. Novinkou v jeho společnosti byl fotokoutek se sličnou slečnou fotografkou, která na počkání vytvořila zájemcům foto na přání, které kolega vzápětí vytiskl i s upomínkovým textem. Navíc, díky velkému monitoru, kde se všichni viděli v mžiku po zmáčknutí spouště, se každý zájemce mohl nechat fotografovat tak dlouho, až byl spokojen s výrazem obličejové části své lebky.

Soutěž stíhala soutěž, dentisté si mnuli ruce, protože dětská ústa se plnila jedním bonbónem za druhým, a celkově panovala v janovské tělocvičně výborná nálada. Děti, znavené skotačením, opouštěly karneval šťastné z prožitků odpoledne, a poněvadž pořadatelé neměli Arabelin prsten, museli kouzlit vlastními silami, aby za minimum času zvládli spoustu práce.

další snímky ve fotogalerii

Papučovo-maškarní ples
Osmá hodina večerní a prostory dětského řádění se změnily v tajemné prostředí očekávaných zážitků pro dospělé. Přestože byli pořadatelé jako na trní, poněvadž díky úrazu hudebníka nastal velký problém se sháněním kapely, nakonec snad vše dopadlo ke spokojenosti všech. Nebylo moc rezervací a nikdo nemohl tušit, jak na změnu na poslední chvíli případní hosté zareagují. Ukázalo se však, že i skupina REMIX večer zvládla na jedničku.

Taneční rej nebyl zahájen tancem, ale pěveckým vystoupením předsedkyně Sdružení janovských rodičů Lenky Pospíšilové, maminky velmi úspěšného pěvce valašských písní z Malé Jasénky, syna Štěpána. Pěvecké duo s frontmankou skupiny REMIX Pavlou Šimarovou bylo odměněno zaslouženým aplausem.

Sál se začal víc a více plnit hosty z Janové i okolí a blížil se snad nejúžasnější bod večera. V sále se objevily pestré kostýmy a to znamenalo jediné – přicházela taneční skupina Benkari, která již tradičně otvírá ples v Janové. Krása žen v nejlepších letech, smyslné pohyby, žhavé španělské melodie, rozzářené obličeje tanečnic. Takový úvod plesového večera je opravdu z oblasti snů a musí z židle zvednout snad každého. A že je to pravda, dokázaly tyto úžasné tanečnice v závěru svého vystoupení, kdy vlákaly na parket snad všechny přítomné. Tanečnice z Benkari opět dokázaly, že i rozvitý květ růže má svou něžnou krásu.

V sále jste mohli ve víru tance potkat Zorro mstitele se svou chráněnkou, piráta se společnicí v řemesle, oranžovou tanečnici se stehny ála Frištenský, klauna Johna Gacyho nebo partu humoristů z Janové Džejmsovce, kteří letos přišli v kostýmech 30. let 20. století jako smetánka z Barrandovských teras. Všechen ten rej napovídal, že začíná báječný večer v Janové.

text a foto: Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA