Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mateřinky slavily společně narozeniny

date_range 28.Kvě, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Den plný her a zábavy si ve čtvrtek 28. května užívaly děti ze vsetínských mateřských škol Na Kopečku a Rokytnice společně se svými slovenskými kamarády z obce Pruské. U příležitosti dalšího setkání v rámci projektu Blíž k sobě – blíž k přírodě děti slaví narozeniny hned dvou místních mateřinek.

Mateřská škola na Kopečku si totiž letos připomíná dvacáté a mateřská škola v Rokytnici třicáté výročí od svého založení „Při této příležitosti jsme na dopoledne připravili pohádku na motivy slovenské písničky Darinka mandarinka, hry na zahradě a také velkou výstavu výtvarných prací našich dětí a zároveň valašských strašidýlek, které vyrobily děti z mateřské školy na Jasence," přiblížila program ředitelka mateřské školy Na Kopečku Zdena Michutová.

 

Foto

foto Eva Stejskalová

 
Odpoledne se potom všechny děti i se svými slovenskými kamarády přemístily do mateřské školy v Rokytnici, kde narozeninové oslavy pokračovaly zahradní slavností. Narozeninové oslavy vyvrcholily společným odpoledním setkáním rodičů a dětí v obou školních zahradách a závěrečným opékáním špekáčků.

Cílem projektu Blíž k sobě – blíž k přírodě je prohlubovat vztahy mezi mateřskými a základními školami obou regionů prostřednictvím podobných setkání a zároveň kompletně obnovit školní zahrady na Vsetíně a v obci Pruské. Ve Vsetíně tak bude za pomocí evropských prostředků revitalizováno deset a v Pruském dvě školní zahrady. Realizace všech naplánovaných aktivit si vyžádá celkem téměř osmnáct milionů, přičemž devadesát procent je hrazeno z evropských fondů a státního rozpočtu.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA