Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město i letos podpoří studentské práce

date_range 28.Led, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Jak udržet mladé lidi v regionu? Jak je přimět k aktivnímu zájmu o věci veřejné a posílit v nich pocit sounáležitosti s rodným městem a krajem? Město Valašské Klobouky se o to už několik let snaží prostřednictvím programu Spolupráce se studenty. Ten systematicky podporuje žáky a studenty, kteří se ve svých školních pracích rozhodnou věnovat některé z oblastí života ve městě. A mladí mají šanci i letos.

„Rádi bychom povzbudili studenty, aby se kolem sebe rozhlédli a zamysleli se nad tím, co by prostřednictvím své specializace mohli v našem městě pomoci vyřešit. Ceníme si každé jejich nové myšlenky, námětu či inspirace," vyjádřila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková. „A ti, kteří toto téma zpracují ve svých školních a absolventských pracích, od nás získají nejen finanční odměnu 1 tisíc korun, ale samozřejmě i pomoc a odbornou radu v průběhu tvůrčí práce," poznamenala.

Žákům a studentům se nabízí seznam osmi desítek témat, která vypisují odbory městského úřadu či městské organizace. Pro své bakalářské, diplomové, ročníkové či seminární práce si tak mohou zvolit například problematiku regenerace městské památkové zóny, studii významných osobností spjatých s místními kulturními památkami, motivační program proti spalování plastů a jiných škodlivých materiálů, analýzu zdravotnictví na Valašskokloboucku a mnohé další. Přijít však mohou i se svým vlastním tématem, které nejlépe odpovídá jejich oboru a studijnímu zaměření.

 Koncept památkové obnovy objektu a zahrady ZUŠ Val. Klobouky (archiv MěÚ Val. Klobouky)

„V minulých ročnících programu studenti zpracovali například koncept památkové obnovy objektu a zahrady základní umělecké školy, pasportizaci zeleně a hřbitova, návrh informačního systému města a jiné. Výsledky jsou prezentovány na webových stránkách a staly se taktéž cennými podklady pro rozvoj a řešení dané oblasti," řekl k programu Josef Slánský, vedoucí odboru životního prostředí, oddělení školství a památkové péče.

Uchazeč musí před zařazením do programu splnit několik podmínek. „Předně by měl být žákem základní školy či studentem střední, vyšší odborné nebo vysoké školy. Jeho práce se pak musí vztahovat k aktivitám Města Valašské Klobouky a jeho organizací, musí být v programu zaregistrována a mít přiděleného svého vedoucího," objasnil Josef Slánský. Zájemci o program Spolupráce se studenty se u něj mohou přihlásit na telefonu 577 311 100 či e-mailu slansky@mu-vk.cz.

Seznam témat je k dispozici na webu města v sekci Granty a dotace /Spolupráce se studenty.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA