Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město je ve třídění odpadků páté v kraji

date_range 25.Úno, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Zlínský kraj začátkem roku vyhodnotil druhý ročník soutěže O keramickou popelnici, ve které si množstvím vytříděného odpadu konkurovalo 298 obcí a měst celého kraje. Posuzovalo se několik kritérií, která odpovídala druhu vytříděných komodit, a hodnocení probíhalo ve třech kategoriích podle počtu občanů. V kategorii měst získaly páté místo Valašské Klobouky, nechaly za sebou taková města jako Luhačovice, Vizovice nebo Otrokovice.

„Za sledované období od října 2007 do září roku 2008 vytřídili občané Valašských Klobouk v průměru 39,5 kilogramů na osobu. Ve vytříděném plastu jsme dokonce s váhou 12,5 kilogramů na osobu obsadili třetí místo," uvedla k dobrému umístění města vedoucí odboru životního prostředí Jitka Ritterová. Kloboučtí vytřídí na občana 17,5 kilogramů skla a 9 kilogramů papíru. Průměr vytříděného odpadu na občana v celém Zlínském kraji je 32 kilogramů, což je o 7,5 kila méně než stav ve Valašských Kloboukách.

 

Foto

ilustrační foto Michal Floreš

 
„Díky předstižení tohoto krajského průměru můžeme konstatovat, že třídění odpadu je v našem městě na velmi dobré úrovni. Občané jsou zodpovědní a s odpady nakládají uvědoměle," doplnila ke statistice vytříděného odpadu Leona Vlčková, která má na odboru životního prostředí na starosti právě odpadové hospodářství. Dodala, že občanům by mělo být toto umístění motivací k vytrvání v navyklém způsobu zacházení s recyklovatelnými odpady a v úsilí o zvýšení množství separovaného odpadu.

Ve Zlínském kraji se vytřídilo celkem 18 781 tun papíru, skla, plastu a nápojových kartonů. V kategorii měst se s 50,2 kilogramy na občana na první příčce umístily Kunovice.

 
 
Lenka Zvonková
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA