Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město má další kontejnery pro tříděný odpad

date_range 29.Led, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Pro občany Valašských Klobouk se připravují další nádoby na separovaný odpad. Nově budou moci třídit lehké kovy a nápojové kartony a bude i rozšířena možnost odkládat starý textil a obuv. Nové kontejnery doplní stávající „sběrná hnízda."

Prostřednictvím Valašskoklobouckých služeb se město zapojilo do projektu Ministerstva životního prostředí a získalo nejen peníze na 45 kontejnerů, ale i na svozové vozidlo. Celkové výdaje na projekt „Rozšíření sběru a svozu separovaných odpadů ve Valašských Kloboukách" činí 6.284.592 Kč, z čehož dotace je ve výši 4.674.488 Kč.

„Rozšířením technického vybavení dojde k odklonění vytříditelných komodit ze směsného komunálního odpadu, čímž se podstatně sníží náklady na skládkování a nepopiratelný je i pozitivní vliv na životní prostředí," řekl Roman Petrůj, jednatel technických služeb. „Vytříděné separované odpady se budou odvážet na dotřiďovací linku a k následnému zpracování. Občané mohou tříděný odpad – sklo, plasty, papír, textil, drobné kovy a tetrapaky nosit na stanoviště ve městě, vozit na sběrný dvůr nebo se zapojit do programu Třídím," dodal jednatel.

Nové svozové vozidlo Valašskoklobouckých služeb

Nové svozové vozidlo je nejen ekonomičtější, ale jeho součástí je i vážící systém, který ulehčí evidenci odpadů. Vozidlo je určeno jak pro svoz tříděného, tak komunálního odpadu.

Technické vybavení pořídily Valašskokloboucké služby už v prosinci loňského roku. V této chvíli probíhají jednání s odběrateli a po uzavření dohod bude možné projekt spustit. Svozové dny zůstanou stejné jako doposud.

„Jedině ve spolupráci s občany lze dosáhnout účinného, efektivního a bezproblémového fungování celého odpadového systému," řekl Dalibor Maniš, starosta Valašských Klobouk. „Snižování nákladů na sběr, svoz a likvidaci odpadů má vliv i na výši paušálního poplatku, který platí každý obyvatel města," dodal starosta.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA