Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město nabízí občanům kompost zdarma

date_range 28.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Už to jistě nebude dlouho trvat a jarní počasí dovolí lidem začít s úpravou svých zahrádek a záhonků. Pro zkvalitnění půdy mohou zahrádkáři a pěstitelé letos poprvé využít také kompost, který vznikl z bioodpadu ve valašskokloboucké komunitní kompostárně. Město ho svým občanům nabízí zdarma. Vydávat se bude od 2. dubna.

„Kompost vzniká ekologickým využitím biologicky rozložitelného odpadu a je ceněn pro svůj vysoký obsah důležitých živin, kterými obohacuje půdu a celkově zlepšuje její úrodnost. Díky tomu, že obsluha kompostárny během celého procesu prováděla pečlivé zpracování bioodpadu, jeho rozemletí a odstranění nepatřičných součástí, je výsledný produkt velmi kvalitní," vysvětlil místostarosta Martin Janík. „Bezplatné nabídky naší kompostárny v areálu Fučkova mlýna v Brumovské ulici budou moci využít občané Valašských Klobouk, Lipiny, Smoliny i Mirošova," poznamenal. Kompost se bude využívat také při úpravě zelených ploch ve městě.

Odběr kompostu bude možný vždy v pracovní dny. „Občané mohou přicházet od pondělí do čtvrtka v době od 7 do 14 hodin, v pátek pak od 7 do 16 hodin. Vhodná je předchozí telefonická domluva na číslech 777 565 192 nebo 777 565 191. Naložení a odvoz kompostu si zajistí každý zájemce sám, nebo si může tyto služby u nás objednat," sdělil k organizaci výdeje ředitel Valašskoklobouckých služeb Roman Petrůj.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA