Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město nechalo v zahradě pokácet stromy

date_range 28.Dub, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Dva stromy v havarijním stavu, které se nacházely v Panské zahradě, musel dnes dopoledne nechat pokácet odbor životního prostředí vsetínské radnice. Místo pokácených stromů bude provedena náhradní výsadba.

Havarijní stav stromů odhalila pravidelná dendrologická prohlídka, kterou v minulém týdnu provedli pracovníci, kteří mají na starosti údržbu zeleně. „V prvním případě se jednalo o lípu, u jejíž paty se nacházela obrovská vyhnilá dutina, takže hrozilo její bezprostřední zřícení. V havarijním stavu se nacházel také nedaleký vzrostlý smrk," vysvětlil Zdeněk Valchář z odboru životního prostředí, který má na starosti zeleň.

 
Z důvodů ohrožení bezpečnosti lidí a majetku musely být tedy oba stromy okamžitě pokáceny. „Pro zajištění druhové a věkové rozmanitosti zeleně v parku zajistíme na místo nich náhradní výsadbu. Ta ale vzhledem k agrotechnickým lhůtám proběhne až na podzim," uvedl vedoucí odboru životního prostředí Jan Štěpaník.

Pravidelné prohlídky stromů provádějí pracovníci, kteří mají na starosti údržbu zeleně, průběžně po celý rok ve snaze předejít tragédiím. „V ne příliš dobrém stavu se nacházejí také a stromy ve svahu v ulici Pod Pecníkem, takže s ořezy případně kácením počítáme i tam," upozornil Valchář.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA