Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město otevře dvě nové třídy v mateřinkách

date_range 25.Kvě, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Další bezmála padesátce dětí ze Vsetína nabídne město od září předškolní vzdělání. Dočasně využije prostor v MŠ Benátky a v MŠ Sychrov. Reaguje tak na situaci matek, jejichž potomci dosáhnou tří let do konce srpna. A jim končí v tomto období mateřská dovolená.

„Nenavyšujeme kapacity v rejstříku škol, ale na určitou dobu pouze využijeme již povolené počty míst ve školkách, které nejsou naplněny kvůli vzniku speciálních tříd, které mají nižší počty dětí. V MŠ Benátky i v MŠ Sychrov totiž fungují logopedické třídy, které navštěvuje podle zvláštních předpisů maximálně 14 dětí. Jedná se však o standardní prostory pro více než dvacítku nejmenších," vysvětlil místostarosta Petr Kořenek.

V obou mateřinkách jsou nyní v provozu logopedické třídy dvě. Když se v obou mateřinkách umístí do jednoho společného prostoru, vzniknou ve dvou městských zařízeních přechodně prostory pro 48 dětí. Tedy dvě třídy standardní. Změnu na dobu nezbytně nutnou však muselo projednat vedení města s Krajským úřadem ve Zlíně. Společně s ní musí radnice sáhnout hlouběji do kapsy. Ve školkách totiž vzrostou požadavky na platy, provoz i dovybavení tříd. Vyžádají si celkově z rozpočtu města 364 tisíc korun na první čtyři měsíce.

Město Vsetín je zřizovatelem devíti mateřských škol. V letošním roce obdržely celkem 538 přihlášek, avšak na 359 dětí, což do jisté míry znesnadnilo přijetí některých dětí. Někteří rodiče si totiž podali žádost dokonce až do sedmi školek. Mateřinky musejí podle zákona přijímat předškoláky, dalšími rozhodujícími kritérii jsou trvalé bydliště a věk. Nedostalo se zhruba na 150 dětí, které ale dosáhnou ve většině případů tří let až v příštím školním roce. Nová místa by tedy měla posloužit především těm, jejichž matky mají nastoupit do zaměstnání.

„Tímto opatřením se snažíme především podpořit mladé rodiny, jejichž ženské polovičky mají možnost se znovu zapojit do pracovního procesu," doplnil místostarosta Kořenek s tím, že vložené finance do otevření dalších dvou tříd nepřijdou nazmar. Po ukončení rekonstrukce MŠ Kobzáňova totiž přejdou třídy do jejích prostor. Třída v MŠ Sychrov zůstane v provozu i nadále. Počet míst v MŠ se v průběhu těchto dvou let navýší o 62.

Marie Šidlová

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA